Apple, klavye otomatik düzeltme hatasını düzeltmek için iOS 11.1.1 güncelleştirmesi yayınladı

Apple, klavye otomatik düzeltme sorunları, Siri hataları ve güvenlik içerikleri için yeni bir güncelleme yayınladı. iOS 11.1.1 güncellemesini şimdi telefonunuza indirip yükleyebilirsiniz.


Apple bugün, destekleyen iPhone, iPad ve iPod touch cihazları için son iOS 11.1 mobil işletim sistemine yönelik ilk küçük hata düzeltme güncellemesini yayınladı. Kullanıcıların son zamanlarda bildirdikleri en sinir bozucu sorunlardan biri olan klavye otomatik düzeltme hatasını çözüm getirmek için yayınlanan güncellemede Siri’nin de bazı hataları düzeltildi.

iOS 11.1.1, iPhone kullanıcıları ve iPad kullanıcıları için “i” harfinin yerine “A [?]” ya otomatik düzeltme yapmasına neden olan klavye hatasını da bu güncelleme ile düzeltiyor. iOS 11.1’in yayınlanmasından sadece on gün sonra gelen bu güncellemede ayrıca WPA2 KRACK güvenlik açıklarını kapatan yeni kodlamalar ve 70 yeni emoji var. Bunların yanı sıra bazı iOS 11 kullanıcılarının Siri sesli komut asistanına “Hey Siri” dediğinde uygulamanın çalışmamazlık sorununu da çözen güncelleme bazı diğer güvenlik kodlamaları da içeriyor.

iOS 11.1.1 güncellemesi nasıl yapılır ?

IPhone’unuz, iPad’iniz veya iPod touch’ınızda iOS 11.1 mobil işletim sistemi yüklü ise en kısa sürede iOS 11.1.1’e güncellemesini yapmanızı öneriyoruz. Güncellemeyi yapmak için önce ayarlar ikonuna basın. Genel bölümüne gidin ve ardından Yazılım Güncellemelerine dokunun. Cihazınıza iOS 11.1.1’i indirip yüklemek için “İndir ve Yükle” düğmesine basın. Eğer telefonunuza bu güncelleme henüz gelmediyse Apple’ın henüz güncellemeyi telefonunuza göndermediğini düşünebilirsiniz. En yakın zamanda tekrar denetleyip güncellemenin gelip gelmediğini görebilirsiniz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın