Asus Zenfone 4 Max incelemesini gerçekleştirdik

Asus’un yeni üyesi Asus Zenfone 4 Max merceğimiz altında. İşte tüm detaylarıyla yeni Asus Zenfone 4 Max incelemesi.


Asus’un akıllı telefon pazarında nadir tutunabilen cihazlarından biri olan Zenfone serisinin son üyesi Asus Zenfone 4 Max, üst segmenti hedefleyen orta sınıf segmentinin de tavanında yer alan bir akıllı telefon. En büyük özelliği olan bataryası, 120 derecelik 13 MP çift kamerası ve fiyatıyla göz dolduran Asus Zenfone 4 Max’i sizler için tüm detaylarıyla inceledik.

TASARIM

Asus Zenfone 4 Max, 2017’de piyasaya sürülen en güzel telefon değil ancak pazarın çeşitliliği ve rekabet göz önüne alındığında, kötü görünen bir telefon da değil. Telefon oldukça sade tasarlanmış. Ön tarafta bulunan parmak izi okuyucusu, çerçevesiz olmayan ekranı, standart Asus dokunmatik butonları ve ön flaşlı kamerası ile telefon oldukça sade görünüyor. Arkasında ise tasarım konusunda pek de beğenmediğimiz bir hava hakim. Yuvarlatılmış yapısı ve metalik malzemeden imalatı ile ele iyi oturuyor ancak görsel olarak pek de iç açıcı değil.

GÖRÜNTÜ VE EKRAN

5.5 inç IPS ekrana sahip olan Zenfone 4 Max, 720p (720 x 1280) çözünürlük sunuyor. 267 ppi değeri ekrana pek de net bir kullanım sağlamıyor. Ekranda renkler biraz soluk kalıyor ama bunu sorun etmeyen kullanıcılar için telefon 720p desteklediği için HD videolar kolaylıkla izlenebiliyor.

PERFORMANS

Orta sınıfa göre hızlı olan Asus Zenfone 4 Max, Snapdragon 425 işlemci kullanıyor ve işlemciye 3 GB Ram eşlik ediyor. Genel internet kullanımlarında, Youtube üzerinden video izlemelerde ve GPS kullanımlarında hızlı denebilecek bir performansa sahip. En yakın rakiplerine karşı da orta derecede bir puan alıyor.

BATARYA

İncelememizin başında da belirttiğimiz gibi belki de telefonun en önemli özelliği bataryası çünkü bir çok üst segment telefona göre daha güçlü değere sahip. 5000 mAh’lık batarya gerçek anlamda uzun kullanımlara izin veriyor. Telefonun zaten performansı orta seviyelerde olduğu için üst segmente göre daha az batarya harcıyor. Bu sebepten de 5000 mAh’lık batarya belki de sınıfının en yüksek değerli kullanımlarını sağlıyor.

KAMERA

Orta segmente göre Asus ZenFone 4 Max’ın ön kamerası yeterince donanıma sahip değil. Arka kamerası ise 13MP ve 120 derece görüş alanı sunuyor. Ön kameranın değerleri ise 8MP selfi kamerası ile sadece iş görüyor. Arkada bulunan çift kamera durumu biraz da olsa kurtarsa da Asus’un bu telefona entegre ettiği en iyi 2. özellik olarak arkada bulunan çift kamerayı gösterebiliriz. Aşağıdaki görselde Asus ZenFone 4 Max ile çekilmiş bir fotoğrafı görebilirsiniz.

KUTU İÇERİĞİ

Asus Zenfone 4 Max, farklı bir içerik olmadan USB şarj kablosu ve duvar adaptörü, Mikro USB’den USB-A’ya çeviren adaptörü ve kullanım kılavuzlarıyla birlikte geliyor. Dikkatinizi çekiyoruz. Kutunun içinden kulaklık çıkmadı.

SONUÇ

Özellikle fiyat konusunda başarılı olan Asus Zenfone 4 Max yurtdışında 199 dolara satılıyor. Türkiye nbet satış fiyatı henüz değil ancak 800 ile 900 TL bandı arasında satılması bekleniyor. Telefonun fiyatına göre bulundurduğu özellikler gerçekten yeterli. 720p ekranı, büyük bataryası, orta düzey kamerası ve orta derecedeki hızı orta segmentten bekleneni veriyor. Fiyat performans açısından değerlendirdiğimizde ise Android işletim sistemi kullanan telefonun alınabilir ve yavaşlayana kadar kullanılabilir olduğunu söyleyebiliriz.

Bazı fotoğraflar kaynağı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın