Avrupa Ülkelerinde Schengen Şartları!


 

Schengen bölgesi toplamda 26 ülkeyi içerisinde barındırır ve şartlara uygun olanların seyahat yapmalarına izin verilir. Schengen vizesi nasıl alınır öğrenenler bu 26 ülkeden dilediğine gidebilmek için şartlara uygun olacak şekilde başvurulara geçmelidir.

Schengen Vize Başvuru Belgeleri

Schengen vizesi için önceliğiniz ibraz edilmesi gereken belgeleri sorgulamak ve hepsini temin etmek olmalıdır. Örneğin başı çeken vize başvuru formunu doldurur ve imzalarsınız. Schengenvize ile formu doldurmak ve de belgeleri toplamak uzun sürmez. Vatandaşların:

  • 2 adet güncel çekim biyometrik fotoğrafını hazırlaması beklenir.
  • Son 10 yıl içerisinde alınmış olan pasaportlara sahip olmak gerekir.
  • Uçak ile konaklama rezervasyon belgelerinin de ibraz edilmesi istenir.

Aynı zamanda seyahat sağlık sigortasının zorunlu olduğunu unutmamak gerekir. Minimum 30.000 Euro teminata sahip olan sigortanın çıktısı ibraz edilmelidir. Bunun yanı sıra finansal gücü kanıtlayacak belgeler de hazırlanarak başvuru dosyasının içerisine eklenir.

Schengen Vize Kategorileri Nelerdir?

Schengen vize başvuru sırasında ortak belgeler toplanır ve yanında ek evraklar da talep edilebilir. Özellikle de vize kategorisine bağlı olarak ayrı evraklar istenebilir. Bunun için transit ve havaalanı transit olarak birkaç kategorinin üzerinde durulur.

Turistik vize bunlar arasında başı çeker. Aynı zamanda aile ve arkadaş ziyaretlerine dair ek belgeler üzerinden başvuruya geçilir. Bunun için iş seyahati amacıyla Schengen ülkelerine gidecek olanların da ek belgeler üzerinden başvuru yapmaları gerekir.

Schengen Vize Randevusu Nasıl Alınır?

https://www.schengenvize.net/ gerekli belgelere dair bilgi verir ve son aşamada randevulara geçmenize yardımcı olur. Randevu üzerine:

  • Biyometri işlemlerinin güncel bir şekilde gerçekleşmesi sağlanır.
  • Parmak izi vermeyenlerin bu zorunluluğuna uymaları esas alınır.

Aynı zamanda ek fotoğraf çekimi de gerçekleşebilir. Çoğunda mülakata yer verilmez ve direk olarak ibraz edilen belgeler değerlendirmeye alınır. Bu belgelere dair 90 (850) 228 43 53 destek hattından tüm merak ettiklerinizi sorgulamaya başlayabilirsiniz. Nitekim vize işlemlerine dair son derece deneyimli olan kurumun danışmanlık hizmetleri yol gösterir. Özellikle de vizeden olumlu yanıt almak ve seyahatlerine yön vermek isteyenlerin danışmanlık hizmeti alması tavsiye edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yelken Sporu Nedir ?

              Ekstrem sporlar arasında yer alan yelken yada yelkencilik …