Bölgesel Zayıflamada Kesin Çözüm: Soğuk Lipoliz


CoolClinic tarafından başarılı bir şekilde yıllardır uygulanan soğuk lipoliz; bölgesel fazlalıklar için kesin çözüm sunabilmektedir. Cerrahi işlemlerden çekinenler için alternatif zayıflama yöntemi olarak nitelendirilen soğuk lipoliz nedir, soğuk lipolize dair bilinmesi gerekenler nelerdir gibi çeşitli soruların yanıtları haberin detayında…

Soğuk Lipoliz Nedir?

Günümüzde hem bayanlar hem de erkekler için istenmeyen yağlar, başa bela olabilmektedir. Diyet, spor gibi çeşitli yöntemlerle eritilemeyen bölgesel yağlanmalara karşı ne yapılırsa yapılsın sonuçsuz kalınıyordu. Fakat, Harvard Üniversitesi bilim adamları tarafından geliştirilen soğutma teknolojili soğuk lipoliz; istenmeyen bölgesel yağlanmaları kesin olarak çözüme kavuşturabilmektedir.

Masa başında uzun süreyle çalışan ya da hareketsiz bir yaşam düzeni olan kişilerde sıklıkla görülen bölgesel yağlanmalar; çeşitli sağlık sorunları da beraberinde getirebilmektedir. İnsülin direnci başta olmak üzere kolesterol gibi çeşitli hastalıkları tetikleyen aşırı yağlanmanın kesin çözümü artık soğuk lipolizdir. En son teknolojiyle donatılan soğuk lipoliz cihazları; tüm cerrahi işlemlere alternatif bir tedavi sunabilmektedir.

Bölgesel Zayıflamada Kesin Çözüm: Soğuk Lipoliz

Yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getiren soğuk lipoliz; kontrollü ve bölgesel cilt soğutma yöntemini içinde bulundurduğu teknoloji ile sağlayabilmektedir. Egzersize ya da diyetlere karşı direnç gösteren bölgesel yağlanmaları yok etmek üzere geliştirilen soğuk lipoliz; iki farklı teknolojiyi bünyesinde barındırmaktadır. Kozmetik cihazlar kategorisinde değerlendirilen soğuk lipoliz; Harvard Üniversitesi bilim adamlarınca geliştirilmiş FDA onayını alarak tüketici kullanımına sunulmuştur.

Her yaştan erkek ve kadına rahatlıkla uygulanabilen soğuk lipoliz; özellikle yoğun tempolu iş v özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişiler için uygundur. Ağrısız ve zahmetsiz bölgesel zayıflama yöntemi olan soğuk lipolizde seans genellikle tektir ancak bölge sayısına göre seans sıklığı artacaktır.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılıyor?

Yağ hücreleri, belirli derecede soğuğa aynı tepkiyi verip kristalize olurlar. Bunu laboratuvar ortamında geliştiren bilim adamları soğuk lipoliz cihazını bu mantık çerçevesinde geliştirmiştir. Uygulama yapılan bölgedeki tüm yağları apopitoza uğratan soğuk lipoliz ile vücut siluetinde de düzenli bir incelme görülür. Böylece hiçbir şekilde vücutta çökmeler gözlemlenmez.

Liposuction gibi cerrahi ameliyatlara nazaran hematom, iş kayıpları, spazmlar gibi yan etkileri olmayan soğuk lipoliz; hayat kalitesindeki düşüşlere sebep olmaz. Düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanarak yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan soğuk lipoliz; 1 saat kadar süreyle uygulanmaktadır. Programlanmış hücre ölümü sürecine giren yağ hücreleri, kısa sürede de vücuttan atılır.

Soğuk lipoliz sonrası deride sarkma ise görülmemektedir. Çünkü, yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz eden soğuk lipoliz işlemi esnasında cilt altında hemen sıkılaşma etkisi yaratılmaktadır. Böylece; 1 ya da 2 seans içerisinde yerleşmiş tüm yağ dokularında kalıcı bir şekilde azalma gözlemlenirken asla ve asla sarkma olmayacaktır.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?

Her ne kadar FDA onaylı olsa da birçok kozmetik cihaz, ne yazık ki bazı kişilere uygulanmamaktadır. Soğuk lipoliz aşağıdaki durumlarda tercih edilmelidir.

  • Vücudunuzun belirli bölgelerinde eritemediğiniz bölgesel yağlanmalarınız var ise
  • Yağlanmanızdan artık tamamen kurtulmak istiyorsanız
  • İlaç ya da kimyasal madde almak istemiyor ve doğal bir şekilde zayıflamak istiyorsanız
  • Tedavi için birkaç saatten fazla zaman ayıramayacak iseniz
  • Cerrahi müdahalelerden korkuyorsanız
  • Cerrahi müdahaleler için yeterli vaktiniz yoksa
  • Doğal görünümünüzü bozmadan bölgesel olarak incelmeyi istiyorsanız; soğuk lipoliz işlemiyle bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

CoolClinic İle Bölgesel Fazlalıklarınıza Veda Edin!

Türkiye’nin en yenilikçi güzellik ve sağlık merkezi CoolClinic; soğuk lipoliz ile istenmeyen bölgesel yağlanmalarınıza kesin çözüm sunuyor! Siz de hemen CoolClinic’e ulaşabilir ve randevu alarak bölgesel fazlalıklarınıza veda edebilirsiniz!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teoman Deniz: Tuning için özel bir alan istiyoruz

Yeni neslin arabaları çok sevdiğini kaydeden modifiye araç yapan Teoman Deniz, “Tuning tutkunları için devletin …