Dell Servis Merkezi ve Yedek Parça Hizmeti


Her elektronik ürün gibi bilgisayarlarımızın da donanımları, ortalama kullanım ömürlerini doldurduklarından veya dışarıdan gelen darbe, sıvı, vb. gibi etkenlerden dolayı arızalanabilmektedir. Dayanıklı donanımlara sahip olmak istiyorsanız, Dell Servis ile düzenli bakımlarını yaptırmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca arızalanan bir bilgisayar donanımını değiştirmek istediğinizde, bunun profesyonel bir şekilde orijinal parçalarla yapacak bir teknik destek almalısınız.

Birinci Sınıf Dell Teknik Servis

Öncelikle markayı ve ürettiği bilgisayarın genelini iyi tanımak bilmek gerektiğini düşünen, tüm parçalarını temin edebilen ve uzman insanların yeterli ve doğru ekipmanlar ile çalıştığı bir servis olmalıdır. Bilgisayar sahibinin sorununu detaylıca dinleyip, doğru arıza tespitler ardından nokta atışı onarım ya da değişim yapılmalıdır. Boşa zaman ve para kaybını özleyen doğru servis seçimi ile bilgisayarlarınızı sağlık bir şekilde uzun zaman kullanabilirsiniz.

Örneğin her bilgisayar servisinde BGA cihazı gibi profesyonel ekipmanlar yoktur. Çünkü bu cihazlar aşırı maliyetli ve kullanımı için uzman bilen kişilere ihtiyaç vardır. Her işlemin doğru yapılmasını istiyorsanız, Dell Teknik Servis ile görüşebilirsiniz. Tabi ki site üzerinden iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dell Bilgisayar Arızasında Ne Yapmalıyım?

İlk olarak sorunun nereden kaynaklandığını tespit etmek gerekir. Eğer sorun su dökülmesi gibi net bir kaza sonrası oluşmuş ise pek fazla arıza tespit işlemine ihtiyaç yoktur. Tabi ki nerelere kadar zarar görmüş ve tam olarak tamiri mümkün mü? yoksa değişmesi gereken parçalar var mı? bunlar için teknik servis tarafından arıza tespit yapılmaktadır. şimdi sizlere hızlıca yapılması gerekenler bahsedelim.

  • Sıvı teması yaşandığından, anında klavye üzerine çevirip sıvı çekici bir yüzey üzerine laptop yatırılmalıdır. Klavyenin bu yüzeye tam temas etmesi gerekir.
  • Elektrik almama sorununda ise ev şartlarında hızlıca tespit, adaptör testi ile yapılabilir. Kontrol kalemi ile adaptör kablosunu ve elektrik kablosunu kontrol ediniz.
  • Ekrana görüntü gelmemesi durumunda çok ciddi sebepler olabilir. Yine de kitlenmiş olabileceğini düşünerek adaptör ve bataryayı çıkartarak 5 sn açma tuşuna basılı tutarak statik elektriğini aldıktan sonra, sadece adaptörü takarak deneyebiliriz.
  • Klavye tuşları basmıyor ise, farklı bir usb klavye ile deneyiniz. Muhtemelen klavyeniz arızalanmıştır. Özellikle sıvı teması sonrası olası bir durumdur.

Donanım arızalarında tamiri mümkün olmayan klavye vb. ürünlerin değişimleri için Dell Yedek Parça sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Birebir orijinal ya da A Kalite ürünler ile bilgisayarlarınızı güven içerisinde kullanmaya devam ediniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Profesyonel Kartuş ve Kâğıt Ürünleri

Güvenilir firma olarak müşterilerine hizmet vermeyi başaran bu adreste en kaliteli plotter kağıdı çeşitleri yer …