Duvar Tavan Profilleri Montajı Nasıl Yapılır


 

 

Kaplama malzemesi, genişliği 1,2 m, uzunluğu 2 – 3 m ve kalınlığı 9,5 ila 15 mm olan büyük bir tabakadır. Yüksek mukavemetli bir kartonla yapıştırılan alçı dolgusu. Üretim sürecinde levhanın dış tarafı, rengi belirli brandaların uygulama kapsamını belirten özel boyalarla emprenye edilir.

Pek çok hırdavatçıda genellikle yeşil veya mavi renkle boyanmış neme dayanıklı levhalar bulunur. Tabii ki, amacımız için standart alçıpan tavan yapacak. Yaprak boyutlarına özel dikkat gösterilmelidir.

En kolay yol, küçük yüzeyleriyle (1,2 x 2,5 m) veya hatta 0,6 x 1,5 m’lik küçük bir formatla çalışarak inşaat ve onarım işlerini yapmaktır. alçıpan tavanının asma yapısının ve yüksek kaliteli metal dilatasyon profilin güçlendirilmesi olmadan.

Yüksek nemli odalara (banyo, tuvalet, mutfak, sundurma) asma bir nesne inşa ederken, neme dayanıklı alçı levhaların (yeşil veya mavi boyalı) ve diğer tüm durumlarda, gri levhaların kullanılması önerilir.

Hızlı ve kaliteli onarım için, gerekli araç takımı ve malzemenin kendisi hakkında kesin bir açıklama yapmadan yapamazsınız. Doğru aletlerin satın alınması çok fazla zaman almayacaktır, inşaat pazarları ve dükkanlar çok çeşitli bileşenlere sahiptir.

Gelecekteki yüzeyi işaretleme sürecinde asma tavan monte etmek için bir lazer veya kabarcık seviyesi elde etmeniz gerekecektir.

Kesiği uzun bir metal cetvel kullanarak bir kalem veya kurşun kalemle işaretlemek geleneksel bir yöntemdir (bu cihazı bir kılavuz veya kare ile değiştirmek mümkündür).

Profiller listedeki uygun herhangi bir alet kullanılarak yapılır: metal için makas, ince dişli bir demir testeresi, hatta bir taşlama makinesi. Ahşap bir tavanı tamir ederken, bir tornavida kullanılarak kendiliğinden kılavuzlanan vidalar monte edilir ve bir tuğla yüzeyi durumunda, yalnızca bir delici uygundur.

Bir matkap kullanarak, optimum çap ve derinlikteki delikler açın ve bir çekiç veya doboynik tahrik dübelleri sonra. Kesin tamirat ancak tüm kesim işleri istenilen ebatta ve en küçük kırışıklıklar olmadan yapıldığında yapılabilir.

Kesme işlemi sırasında keskin bir bıçak, demir testeresi veya kenar bileme makinesi üzerinde stok yapmanız gerekecektir. Oluşturulan tabakalar, bir toprak çözeltisi ile nemlendirilmiş bir fırça ile muamele edilir ve daha sonra bir spatula kullanılarak özel bir bileşikle dikişlerin üzerine sürülür.

Markalama çalışması- asıl aşama, uygulamaya geçmeden önce her şeyi planlamaya başlamak faydalı olacaktır. Başlangıç ​​için, tüm elektrik kablolarını, iletişimleri, düz olmayan zeminleri vb. Gizlemeye yardımcı olacak tavan seviyelerinin sayısına karar verilmesi önerilir.

Temel destek elemanlarının konumunu, asma tavan montajlarını ve giydirme düzeneğini belirlediğiniz büyük ölçekli bindirme çizimlerinin uygulanmasına gitmeniz gerekiyor.

Tavanın ayrıntılı fotoğraf işaretlerini tanımak, gelecekteki onarımların büyüklüğünü değerlendirmek için gereken yapı malzemesinin miktarını hesaplamanın yanı sıra asma tavanın ne tür bir duvarın olacağını hayal etmenize yardımcı olur.

Onarımın kendisi, duvarların ve tavanın yüzeyindeki çizimlerin tüm detaylarının hareketi ile başlar. İşaretleme, bağlantı elemanlarının ve destek bileşenlerinin yerleştirileceği alçıpanın tavanının nasıl yapıldığını görmenizi ve hayal etmenizi sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Trendyol ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’ndan geleceğin liderlerine eğitim bursu

  Trendyol TOG işbirliği ile üniversite öğrencilerini desteklemek amacıyla Trendyol & TOG Eğitim Bursu’nu hayata …