e-Ticaret Nedir ?


E-ticaret, normal ticaretin sanallaştırılmış şeklidir. E-ticaret son zamanlarda ülkemizde çok tercih edilmektedir. Kolay bir şekilde oturduğumuz yerden istediğimiz ürünleri para karşılığında satın alabiliyoruz. E ticaretin kolay yönleri oldukça fazladır. Bilgisayar veya telefondan alacağımız ürünleri sitelerde inceleyerek kolay bir şekilde ürünleri satın alabiliriz. Alışveriş için oluşturulan web siteleri ziyaret edilerek istenilen ürün satın alınabilir. Satın alma öncesi ve sonrası müşteri desteği bulunmaktadır. E-ticaret siteleri 7 gün 24 saat müşterilere destek vermektedir. Elektronik bir ortam olduğu için her şey anlık olarak işleme alınır ve kısa süre içinde alışveriş tamamlanır. İstediğiniz ürünleri kısa süre içinde farklı şekillerini bularak, zamandan tasarruf ederek kolay bir şekilde alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sanal mağaza web sitelerinde bazı zamanlarda kampanyalar yapılır ve daha uyguna alışveriş yapabilirsiniz. Aradığınız ürünlerin stok sayılarını öğrenebilir ve stok sorunu yaşamazsınız. Satın almak istediğiniz ürünleri gezmeden kolay bir şekilde istediğiniz her yerde web sitelerden bulabilirsiniz. E- Ticaret sanal mağazaları 24 saat hizmet vermektedir. İstediğiniz ürünlere istediğiniz zamanlarda bakabilirsiniz ve alışveriş yapabilirsiniz.

E- Ticaret İşi Para Kazandırıyor mu?

E- Ticaret işi yapmak normal ticaretten daha kolay bir iştir. Bir ofise veya dükkana gerek kalmadan oturduğunuz yerden satış yapabilirsiniz. Satış yapacağınız ürünleri belirleyerek kendinize özel e- ticaret sitesi oluşturabilir veya mevcut e- ticaret sitelerinden ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Ürün fiyatlarınızı maliyet dışında + kargo fiyatı belirleyerek satışını gerçekleştirebilirsiniz. Sipariş geldikçe kargo işlemlerinizi gerçekleştirir, kargo ulaştığında site üzerinden ödemenizi alabilirsiniz. E- ticaret sitelerinde dikkat çekecek ürünler satmak daha kolaydır. Satacağınız ürünleri taleplere göre değerlendirmenizde fayda vardır. Aynı ürünlerin piyasadaki fiyat araştırmalarını yaparak daha uygun bir fiyata satışını gerçekleştirebilirsiniz. E- ticaret işinde yaş sınırı yoktur. Girişimci ruhuna sahip olan her birey e- ticaret işini yapabilir. Ne kadar ürününüz varsa o kadar para kazanırsınız. Daha çok para kazanmak için her zaman daha fazla stok bulundurmanız gerekiyor.

Profesyonel Olarak E-Ticaret Yapmak

E- ticaret işini yapmak için belirli bir sermaye sahip olmanız gerekiyor. Profesyonel e- ticaret işi yapmak için çok araştırmacı ve piyasaya hakim olmanız gerekiyor. Satılacak ürün piyasasını iyi araştırarak, talebe göre ürün belirlemek faydalı olacaktır. Tercih edilmeyen ürünleri satmak büyük bir risk oluşturacaktır. Herkesin talep ettiği ve en çok satılan ürünleri bularak onların satışını yapabilirsiniz. Satış yapıldıkça ürün başına para kazanırsınız. Sistemi çözerek zamanla daha çok ürün koyabilirsiniz ve zamanla profesyonel e- ticaret yapabilirsiniz. E- ticaret işleminde sabırlı olmak gerekir. Zamanla satışlarınızın arttığını ve taleplerin çoğaldığını göreceksiniz. Ürün tercihi yaparken temel ihtiyaç ürünlerinin olmasına dikkat etmeniz gerekir. Temel ihtiyaç ürünlerinin satışını yapmak size daha çok para kazandıracaktır. Müşterilere karşı her zaman daha detaylı bilgi verilmelidir. Müşteriler her zaman alacağı ürünün detaylarını bilmek ve görmek ister. Tüm detayları verilerek akıllardaki soru işaretleri kaldırılmalıdır.

E- Ticaret Siteleri Güvenilir mi?

E- ticaret sitelerinin hepsi güvenilir değildir. Gerekli araştırmalar yapılarak, büyük ve reklamları bulunan sitelerin tercih edilmesi gerekir. Güven vermeyen ve reklamı olmayan e- ticaret siteleri paranızın boşa gitmesine sebep olabilir. O yüzden site tercihi çok önemlidir. E- ticaret mağazalarında aynı ürünün fiyatlarını karşılaştırarak, büyük bir fark olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer ortada büyük bir fark varsa en ucuz olan sanal mağaza güvenilir olmayabilir. Bu durumlara dikkat ederek güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Bazı web sitelerinde kapıda ödeme seçeneği de bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşinizi yarayacak İnternet Kampanyaları

Bedava İnternet Kampanları Hiç Bitmiyor Günümüzde insanlar zamanlarının büyük birçoğunu internette geçiriyorlar. Bu sebeple telefon …