Emre Belözoğlu’ndan Hakem Açıklamaları


 

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, antrenman esnasında basınla sohbet etti. Bu sohbette hakemlerin verdikleri kararlara değinen Emre Belözoğlu; hatalı ya da kasıtlı verilen kararların farkını algıladıklarını işaret etti. Aynı zamanda da VAR sisteminin işleyişinden de memnun olmadığını belirterek; bu sistemin daha tam oturmadığını sözlerine ekledi.

Maçlarda galip gelinse de hakem hakkında konuşmanın tamamen bir stratejiden ibaret olduğunu söyleyen Belözoğlu; bu durumu her spor kulübünün uygulamak istediğini ifade etti. Yanlış kararlara maruz kalındığında bunu söylemek gerektiğini vurgulayarak; her seferinde hakemlere yüklenmemesi gerektiğini söyledi. Her takımın emeklerini ortaya koyduğunu ve hakem kriteriyle bu haklarının sonuca ulaşmaması durumunda dillendirmeleri gerektiğini söyledi.

Hakemlerden Bahsetmek Tamamen Strateji

Lig sisteminde tamamen adaletli davranmak gerektiğini ifade ederek; bu noktada en aktif hakemlerin yer aldığını söyledi. Adaletin tek taraflı işlemesi durumunda sistemin güven sorununun ortaya çıkacağını belirten açıklamalarda bulundu. Ancak müsabakanın kazanan tarafının hakem odaklı bir demeç vermesini de samimi bulmadığını sözlerine ekledi. Bunun ancak bir strateji olduğunu söyleyen Emre Belözoğlu; hakemleri baskı altında tutmak ve gelecek maçlara yatırım yapmak amacıyla bu yönde bir girişimin açığa çıktığını sözlerine ekledi. İstanbul kulüplerinin yanı sıra Anadolu takımları da benzer bir yol izleyerek; maç sonrası açıklamalarda bu tutumu ortaya koyuyor. Sistemi kendi lehlerine çevirmek için bu söylemlere gerek duyduklarını belirtti. canlı bahis siteleri  ve  bedava bonuslar   için milanobet giriş   adresini  ziyaret etmenizi öneririz

Hata ile Kasıt Arasındaki Farkı Görebiliyoruz”

Emre Belözoğlu, sezon başında da yaptığı açıklamaların arkasında durduğunu ifade etti. Hatalı ve kasıtlı verilen kararlar arasında farkı anlayabildiklerini söyledi. Bu işin oldukça zorlu olduğunu ve sorumluluğun da ağır olmasından ötürü herkesin kaldıramayacağını işaret etti. Hakem atamalarının milyonlarca taraftarı ilgilendiren bir konu olmasından ötürü üzerinde fazlasıyla düşünülmüş olunması gerektiğini savundu. Hüseyin Göçek’in Galatasaray derbisindeki 4.hakemliğinden de memnun kalmadığını söyleyerek; bu seçimin yanlış bir karar olduğunu ifade etti. Kendisinin maça Hüseyin Göçek’in neden atandığını düşünmek istemediğini de ifade ederek; tüm hakemlere verecek oldukları kararlardan ötürü güven duymak istediğini belirtti. Futbol değerlerine hakim olacak olan hakemlerin bu maçları yönetmeleri gerektiğini ifade etti.

En Büyük Talebimiz Sisteme Güvenmek

Hakemlere dair Fenerbahçe camiasının gerekli kayıtları aldığını söyleyen Emre Belözoğlu, isimleri ve maçları kaydederek; doneler halinde elinde tuttuklarını ifade etti. Bu konuda tüm bilgilere sahip olduklarını işaret etse de bu bilgileri kullanma niyetinde olmadıklarını da söyledi. En büyük isteklerinin sisteme güvenmek olduğunu belirten Belözoğlu; bütün hakemlerin adaletli olmaları yönünde bir isteğe yer verdi. Kimsenin hakkının yenmemesi gerektiğini söyleyerek; emeğin dışındaki hiçbir faktörün sonuca etki etmemesi gerektiğini vurguladı. Fenerbahçe’nin hakkını korumanın da kendilerinin görevi olduğunu ve bu görev için en büyük mücadeleyi vereceklerini söyleyerek konuşmasını da sonlandırdı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tiktok’un En Popüler İsimlerinden Biri Ol: Tiktok Takipçi Satın Al

  Günümüzün en çok kullanılan uygulamaları arasında yer alan TikTok, çekilen eğlenceli videolar ile insanı …