En Çok Kullanılan Yazı Tipleri


En Çok Kullanılan Yazı Tipleri

Bilgisayar ortamında ve sosyal medyaya girişte kullanılan cihazlarda klavye kullanılarak yazılar yazılmaktadır. Yazıların hazırlanmasında belli yazı tipleri kullanılmaktadır. Bu yazı stilleri içerisinde en çok kullanılanlar Times New Roman ve Arial olarak bilinmektedir.

Times New Roman şimdiye kadar yapılmış en popüler yazı tiplerinden biridir.  Bu yazı tipi 1931 yılında Londra’daki The Times gazetesi için Stanley Morison ve Victor Lardent tarafından oluşturulmuştur. Serif yazı tipi denilen bu yazıda ‘n’ ve ‘m’ gibi harflerin sonunda küçük çizgiler bulunmaktadır.

En çok kullanılan bir diğer yazı tipi ise Arial’dir. 1982 yılında Jean-Michel Fontaine ve Patricia Saunders tarafından tasarlanan sans-serif bir yazı tipidir. Arial, hem gövde metni hem de başlıklar için kullanılabilmektedir. Bu uygulamalara dahil olarak sunulduğundan genellikle Microsoft Office ürünlerinde kullanılır.

Yeni ve Dikkat Çekici Yazı Stilleri

Farklılığı sevenler için klasik yazı tipleri dışında özel olarak tasarlanmış yazı tipleri bulunmaktadır. Bu yeni ve sıra dışı yazı fontları kullanıcılar tarafından çok beğenilmektedir. Özellikle sosyal medya kullanıcıları tarafından çok yoğun olarak kullanılan yeni nesil yazı stilleri çok değişik yazı stilleri olarak değerlendirilmektedir.

Kullanıcısı olduğunuz sosyal medya platformunda adınızın ve sayfanızın akıllardan çıkmasının önüne geçmek için yazı stilleri konusunda bir farklılık yapabilirsiniz. Dekoratif yazılar için hizmet sunan birçok internet sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerden seçeceğiniz yazı tipleri ile güzel yazılar ortaya koyabilirsiniz. Böylece sayfanızı ziyaret edenler gördükleri Instagram biyografisini, kullanıcı adını unutmayacaktır.

Yazı Stilleri Nasıl Değiştirilir?

Yazı tiplerine son yıllarda birçok yeni yazı stili eklenmiştir. Bu değişik yazı tipleri aynı ortamda sizlere sunulmaktadır. Her bir yazı stili için ayrı ayrı inceleme yapmak yerine bu sitelere giriş yaparak burada çok sayıda yazı stiline ulaşabilirsiniz. Değişik yazılar için hazırlanmış olan bu sitede yazınızı normal şekilde yazdığınızda size çok sayıda farklı yazı stili sunulmaktadır. Bütün bu yazı stillerine tek bir yerden ulaşarak güzel sayfalar ortaya çıkarmak isterseniz bu siteleri ziyaret edebilirsiniz. Dekoratif ve farklı bir stil ile adınızı yazmak sizi çok tanınan biri haline getirebilir.

Stilleri Değiştirilmiş Örnek Yazılar:

𝐼𝑛𝑠𝑎𝑛𝑙𝑎𝑟𝑖𝑛, 𝑠𝑒𝑛𝑖𝑛 ℎ𝑎𝑘𝑘𝑖𝑛𝑑𝑎 𝑛𝑒 𝑑𝑢𝑠𝑢𝑛𝑑𝑢𝑘𝑙𝑒𝑟𝑖𝑛𝑖 𝑜𝑛𝑒𝑚𝑠𝑒𝑚𝑒𝑦𝑒𝑟𝑒𝑘, 𝑜𝑚𝑟𝑢𝑛𝑢 𝑢𝑧𝑎𝑡𝑎𝑏𝑖𝑙𝑖𝑟𝑠𝑖𝑛 𝑚𝑒𝑠𝑒𝑙𝑎.

𝑼𝒏𝒖𝒕𝒎𝒂; 𝑯𝒆𝒓 𝒈𝒆𝒍𝒆𝒏 𝒔𝒆𝒗𝒎𝒆𝒛.. 𝑽𝒆 𝒉𝒊𝒄𝒃𝒊𝒓 𝒔𝒆𝒗𝒆𝒏 𝒈𝒊𝒕𝒎𝒆𝒛.

Удпlis бildigiп уфldд; hёгкёslё уцгцуёcёgiпё, dфgгц бildigiп уфldд; тёк бдsiпд уцгц…

ℍ𝕖𝕣𝕤𝕖𝕪𝕚 𝕕𝕖𝕟𝕖𝕣𝕚𝕞; 𝕒𝕞𝕒 𝕪𝕒𝕡𝕒𝕓𝕚𝕝𝕕𝕚𝕜𝕝𝕖𝕣𝕚𝕞𝕚 𝕪𝕒𝕡𝕒𝕣𝕚𝕞.

Daha fazlası için lütfen yazistilleri.com sitesini ziyaret ediniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Iphone Tamiri

Iphone Tamiri Iphone telefon modelleri günümüzde en çok tercih edilen akıllı telefonlar arasında yer alır. …