En Farklı Salon Dekorasyon Örnekleri


Evin en çok kullanılan alanı şüphesiz ki salonlardır, yıl içerisinde birçok kişiyi de ağırlamamıza yardımcı olurlar. Birçok kişiyi misafir ettiğimiz bu alanın diğer odalara göre daima toplu ve şık olması gerekmektedir. Bu nedenle kişiler her zaman istedikleri gibi bir salon elde etmek için farklı yollar ararlar. Salonunuza uygun farklı dekorasyon örnekleri mi arıyorsunuz? Öyleyse en farklı salon dekorasyon örnekleri paylaşımlarımızı inceleyebilir ve salonunuz için bir tanesini seçebilirsiniz.

Bu öneriler ile birlikte artık daha şık salonlar elde etmek oldukça kolay bir hal alacak. Günümüzde birçok farklı kanepe ve oturma grubu çeşitliliği bulunmaktadır. Ancak her mobilya her ev için uygun değildir, doğru seçim yapmak oldukça önemlidir. En farklı salon dekorasyon örnekleri içerisinde her salona uygun olarak mobilya ve aksesuar önerileri mevcuttur. Mobilyalar salon ölçüleri ile birebir uyumlu olmalı ve hoş bir görünüm sağlamalıdır.

Duvar Kâğıdı Kullanımı

Duvar kağıdının kullanımıyla mobilyalar da oldukça farklı bir görünüm kazanacaktır. Kişiler kendilerine uygun olarak renkli ya da sade bir duvar kâğıdı seçebilirler. Salon içerisindeki eşyaların tarzı ve renkleri duvar kâğıdı seçiminde oldukça önemlidir. Şık bir duvar kâğıdı seçimi ile mobilyalarınızı daha klasik bir tarzda ön plana çıkarabilirsiniz.

Farklı Eşyalar Kullanmaktan Kaçınmayın

Çok büyük ve çok küçük olan aksesuarları yan yana kullanabilirsiniz. Gerekirse büyük bir tablonun ya da aynanın yanına küçüğünü asabilirsiniz. Bu görünüm düşündüğünüzün aksine hoş bir görünüm sağlayacaktır. Aynı gözüken şeyler her zaman uyumlu değildir ve en şık görünüm için farklı dokunuşlar yapılabilir. En farklı salon dekorasyon örnekleri arasında yer alan farklı eşyalar oldukça hareketli bir alan elde etmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle kendiniz için uygun aksesuarı seçerek farklı boyutlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kırmızı Tercih Etmeyin

Kırmızı koltuk takımları ve halılar oldukça çok tercih edilen mobilyalar arasındadır. Ancak kırmızı çok canlı ve hareketli bir renktir. Baskındır ve kişiye karşı daha ağır bir tutuma sahiptir. Bu nedenle kişiyi stres altına alabilme ve düşüncelere sokabilme gibi bir özelliği bulunur. En farklı salon dekorasyon örnekleri içinde sarı ve turuncu renklerine yer verebilirsiniz. Sarı rengini istediğiniz tonda seçebilir ve farklılığa bir adım atabilirsiniz. Ancak ilk kez sarıyı kullanacaksanız ve emin değilseniz, hardal rengi tercih edebilirsiniz.

Mavi Renk Kullanımı

Eğer sohbeti çok seviyor ve kalabalık misafirleri ağırlamayı tercih ediyorsanız mavi sizin renginizdir. Mavi pozitifliği savunur ve kişilerin içerisinde konuşma isteği uyandırır. Bu nedenle maviyi seçebilir ve kendiniz için uygun bir salon elde edebilirsiniz. Mavi perde ve halılar, hatta orta sehpa ve televizyon ünitesinde de maviyi seçebilirsiniz. Evdeki kişilerle aranızda daha rahat bir iletişim kurabilir ve sohbetlerinizden verim alabilirsiniz.

Değişik Aksesuarlara Yer Verin

Televizyon ünitesi ya da masa üzerindeki küçük eşyaları yıllardır kullanıyoruz. En farklı salon dekorasyon örnekleri içerisinde bu aksesuarların boyutu artık daha büyük bir hal alıyor. Daha büyük boyutlara sahip olan kedi ya da başka bir hayvan figürünü salonda bulundurabilirsiniz. Salonun köşesinde bambaşka bir hava katacaktır. Üstelik sprey boya ile boyayabilir ve istediğiniz renklerde bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mum kullanmayı seven kişiler için farklı modellerde mumluklar ön planda olacaktır. Duvarlara asılabilen mumluk modellerini tercih edebilirsiniz. Daha büyük mumları alabilir ve salondaki köşelere yer verebilirsiniz. Aksesuarları artık büyük tercih ederek masa üstlerinde değil zeminlerde daha çok kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://azdekorasyon.com/ev-dekorasyon-fikirleri-ve-onerileri/

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Güçlü İphone 6S Plus Batarya Fiyatı İçin Real Power!

    İphone 6S Plus Batarya Güvenilir, sağlıklı batarya modelleri ile telefon performansını yüksek seviyede …