Evde Tırnak Mantarı İyileştirme Nasıl Yapılır?


 

 

Tırnak ucunda oluşan sarı veya beyaz nokta gibi gözüken ve bu şekilde başlayan bir sağlık sorunu olurken, günümüzde yaygın problemlerden biridir. Hem hafif durumlarda yaşayacağınız hem de kalıcı tırnak sorunlarını ortaya çıkartacak olan bu tırnak mantarı sorunları genelde ayak tırnaklarında oluşmaktadır. Bazı durumlarda renk değiştiren, tırnağı kıran ya da benzer şekilde kenarlarından parçalanmasına sebep olan bu tırnak mantarlarının günümüzde yaygın şekilde erkeklerde görüldüğünü söylemek mümkündür

 

Son derece hafif bir durumda atlatılabileceği gibi bazı kişilerde rahatsız edecek boyutta da oluştuğunu söylemek mümkündür. Buna karşı çözüm olarak da tırnak mantarının hem ağrılı hem de kalın tırnak sorunları yarattığından bahsetmek de mümkündür. Fakat bu tırnak mantarı sorunlarınıza karşı doğal ve ilaç gibi çeşitli tıbbi çözümlerin tamamını sizlere burada listeledik. İstediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz.

 

Yapabileceğiniz en iyi çözümlerden biri elma sirkesi kullanmaktır. Mantar ve mikropların ölmesi noktasında etkili olan elma sirkesini kullanırken su ve sirkeyi karıştırın. Ortak değerde karışım yaparak 30 dakika beklemek yeterli olacaktır. Ayak tırnaklarınızı daha sonrasında yıkayarak bu karışımı sürerek bir süre bekleyip kuruduktan sonra tekrar sürebilirsiniz.

 

Sarımsak reçetesi ile beraber tırnak mantar sorunlarında çözüm ararken de doğrudan sarımsak ile yapılan reçete çok iyi bir antibiyotik olacaktır. Günümüzde bununla ilgili olarak tırnak mantarı tedavisinde kişilerin mutlaka sarımsak denemesi de bulunur. 2 diş sarımsak soyup ezip suyunu çıkartınız. Sarımsakları kabın içerisinde bir süre bekletip yarım saat sonra pamuk yardımıyla sürerek 20 dk bekleyip daha sonra yıkayabilirsiniz.  Bu ve benzer çözümlerle beraber tırnaklarınızın daha iyi sonuçlar elde etmesi noktasında iyi bir sonucu da alabileceğinizi unutmayınız.

 

Tırnak mantar tedavisi noktasında kalınlaşan dokulardan tutun da renk değişen tırnaklara kadar çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız. Bu durumlarda yapacağınız çözümlerle beraber hafif koku ya da şekil bozukluğu gibi problemlerde merhemler ya da ilaçlarda etkilidir. Bu konuda uzman bir doktordan da yardım alabilirsiniz. Uzman doktora gideceğiniz durum, aslında kendi doğal çözümleriniz yeterli gelmediğinde yapabileceğiniz çözümlerdir. Bu nedenle kahverengi, sarı veya beyaz gibi renk değişimlerinde de çözüm odaklı bu konuya yaklaşabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yelken Sporu Nedir ?

              Ekstrem sporlar arasında yer alan yelken yada yelkencilik …