Facebook’u artık araba kiralamak, kiralık ev veya dükkan aramak için de kullanabilirsiniz

Hayatımızda büyük bir yeri olan sosyal medya devi Facebook, artık otomobil kiralama, ev kiralama ve iş yeri kiralama gibi kullanıcıların ihtiyaç duyduğu konularda hizmet vermeye başlayacak.


Facebook, Marketplace adını verdiği “pazar yerinde” araba kiralamak isteyenlere yada kiralık ev ve kiralık dükkan arayanlara hizmet vermeye başlıyor. Bu uygulama ile Facebook’tan çıkmadan araba kiralayabilecek veya size uygun evi veya ofisi arayabileceksiniz. Şimdilik sadece ABD’de çalışmaya başlayan bu özelliğin yakın zamanda tüm dünyaya yayılması bekleniyor.

Başlangıçta kiralanacak yerin konumu, fiyatı, yatak odası ve banyoların sayısı, kiralama tipi, evcil hayvan dostu olup olmadığı ve mekandan görüntülerin bulunacağı filtreler ile çalışacak olan uygulamaya 360 ​​derecelik fotoğraflar da eklenebilecek. Potansiyel kiracılar için tüm bilgilerin bulunacağı bu yeni özellik yardımıyla araba kiralama da yapılabilecek. Otomobil özellikleri, şanzıman tipi, kullanılıp kullanılmadığı ve hatta rengine göre filtrelerin bulunacağı özellikte fiyat kriteri de bulunacak.

Facebook’un ürün yöneticisi Bowen Pan’ın yaptığı açıklamaya göre kullanıcılarının daha kolay kiralama yapmaları için ilk olarak araç kiralama ve sonrasında da konut ve iş yeri kiralamaları için işletmelerle ortaklık kurulduğunu açıkladı. Şu an ABD’de kullanılabilir olan MarketPlace uygulamasının uzmanlar tarafından tüm dünyada kullanılacağını iddia etmesine rağmen uygulamanın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz meçhul. Ancak eğer gelirse ve Facebook bu hizmetine yeteri kadar önem verir de hizmet ülkemizde tutulursa Türkiye’deki bu hizmeti veren diğer sitelerin etkilenip etkilenmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı İle Çalışmanın Avantajları

  Tüm dünyaya ulaşmak ve global bir marka olmak adına günümüzde artık internet çok önemli …

Bir cevap yazın