Google’dan sınırsız depolama alanı sunan Nokia 2, bugün tanıtıldı

Nokia’nın yeni giriş seviyesi akıllı telefonu Nokia 2, yüksek batarya kullanım süresi ve orta seviyeye yakın özellikleriyle Kasım ayında satışa sunuluyor.


Uzun süreden beri beklenen HMD’nin giriş seviyesi Nokia 2 akıllı telefonu bugün tanıtıldı. Cihaz, 5 inçlik bir HD ekran ile birlikte geliyor ve Qualcomm’un Snapdragon 212 mobil işlemcisini kullanıyor. İçinde dahili 8 GB depolama alanı bulunan telefonun hafızası ayrıca Micro SD ile arttırılabiliyor. Toplamda önde 5 MP ve arkada 8 MP olmak üzere 2 kameraya sahip olan telefonun en önemli özelliği ise 2 günlük bekleme süresine imkan veren 4100 mAh gücündeki bataryası.

Telefonun ilk satın alımında Android 7.0 Nougat mobil işletim sistemiyle gelecek olan telefon daha sonra Android Oreo 8 güncellemesine kavuşabilecek. Oreo güncellemesi alabilecen ender telefonlardan biri olan Nokia 2, üç farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak. Bakır rengi siyah ve beyaz renklere sahip olacak telefon ayrıca Google’ın sesli komut uygulaması Google Asistanı’da bünyesinde çalıştırabilecek. Donanım olarak alt sınıfa hitap eden telefonun yazılımsal özellikleri ise daha çok orta sınıfı zorluyor.

FİYATI OLDUKÇA MAKUL

Dünya çapında Kasım ayında piyasaya çıkması planlanan telefonun fiyat etiketi ise 99 €. ABD’de ise 99 dolardan satışa çıkması bekleniyor. Google’ın Nokia 2 için yaptığı en büyük iyiliklerden biri ise Nokia 2 kullanıcıların için Google Fotoğraflar’da sınırsız video ve fotoğraf hakkı verecek olması. Bu sayede telefonun sahipleri depolama alanı konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaklar ve ayrıca Google bu hizmeti de tamamen ücretsiz olarak verecek. Türkiye’de de satışa sunulması beklenen telefonun incelemesini telefon elimize ulaşır ulaşmaz yapacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın