Google’ın yeni arama özelliği, cihaz özelliklerini karşılaştırmanıza olanak sağlıyor

Google’ın arama özelliklerine telefon karşılaştırma uygulaması da ekleniyor. İşte detaylar


Google akıllı telefon almak isteyenlere ya da telefon araştırması yapan ziyaretçileri için yepyeni bir hizmetini devreye soktu. Google’ın bu yeni arama özelliği ile istediğiniz neredeyse tüm cep telefonlarını özellikleri ve karşılaştırabiliyorsunuz.

Yukarıda görmüş olduğunuz görseldeki gibi karşılaştırmak istediğiniz telefonları yan yana yazıyoruz ve ortasına “vs” harflerini giriyoruz. Böylelikle Google bize girmiş olduğumuz her iki telefonunda özelliklerini aynı ekranda gösterilebiliyor. Grafiği mavi düğmeye basarak genişletebilirsiniz ve farklılıkları vurgulamak için de yine bu butonu kullanabilirsiniz. Şu an için bu özelliğin Türkiye’de aktif olmadığını belirtelim ancak yakın zamanda tüm dünyada çalışmaya başlayacağı söyleniyor. Şu an için daha fazla ayrıntı bulunmasa da bu özellik yardımıyla artık daha kolay telefon karşılaştırılabilecek. Google’ın bir sonraki hamlesinin ise bu karşılaştırma özelliğini ülkelere göre fiyat karşılaştırması olarak da sunması ve sonrasında Google’ın alışveriş servisine yönlendirmesi bekleniyor.

“Highlight differences” adı verilen düğme ile de kolayca cihazlar arasında farklılıklar belirginleşebiliyor. Renk seçenekleri, piyasaya çıkış tarihleri, ekran ebadı, batarya kapasitesi, ağırlık ve konuşma süreleri gibi özellikleri karşılaştıran Google, telefonların teknolojilerine göre olan başlıkları çıkartıyor. Örneğin iPhone 8 ile Nokia 3310’u karşılaştırırsanız Google size sadece her iki telefonda da olan ortak özellikleri başlık olarak sunmaktadır.

Detaylar geldikçe Teknoxo olarak sizlere ileteceğiz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güvenilir Hosting Hizmeti

Müşteriler firma üzerinden VDS sunucu ve buna benzer pek çok konu hakkında en profesyonel desteği …

Bir cevap yazın