İdeal Burun Nedir? Burun Estetiği Nasıl Olmalıdır?


 

 

Öncelikle tüm zamanların en büyük operasyonlarından biri olan burun estetiği operasyonunun üzerinde duracak olursak, sanırım hastaların en çok dert yandığı kısım sonuç kısmı olacaktır. Kimi burun şeklini beğenmezken, kimi şeklinde sorun bulmayıp, yüzüne yakışmadığını belirtebiliyor. Bu ve bunun gibi sorunların olmaması için neler yapılmalıdır? Aslında değinilmesi gereken en temel, can alıcı nokta hastaların kafasındaki ideal burun görüntüsüdür. Peki, bu ideal burundan kastımız nedir? Şimdi ona değinelim.

 

İdeal burun anlayışı insanların düşüncelerine ya da bilinçaltlarına tam anlamıyla yer edinmiş diyebiliriz. Yaklaşık olarak –herkesin de bildiği gibi – kemersi z, kalkık, ufak bir burun herkesin dilediği, hayalindeki tipik burun şeklidir. Biz de bunu ideal burun olarak adlandırıyoruz.Ancak bu anlayışında aynı zamanda net anlamıyla yanlış bir anlayış olduğunu belirtmeliyiz. Pek , neden mi yanlış ? Bunun sebebi her insan birbirinden farklıdır ve güzellik de göreceli bir kavramdır. Burun estetiği yapmak isteyenlerin çoğu başkasından görüp beğenerek belirli bir burun stili ister fakat başkasına yakışan, güzel duran bir burun sizde aynı estetikliği sağlamayabilir. Yani yapılması gereken bir rahatsızlık bir rahatsızlık varsa doktora bildirilmeli bunun dışında kendinizi doktora bırakmalısınız. Çünkü sizin doktorunuza istek olarak yapacağınız her bildiri operasyona yan etki olarak geri dönecektir. Sonuç maalesef aleyhinize sonuçlanacaktır.

 

Burun estetiği operasyonunun özü az önce de belirttiğimiz gibi yüze göre burun şekli –doktorlar tarafından- belirlenmelidir. Kendi burun şeklimi belirleme hakkına sahibim yanılgısına düşülmemelidir. Bu ve bunun gibi yanlışlıklar kötü ve istenmeyen şekilde sonuçlanabilir. Böyle sonuçlarla karşı karşıya kalmamak için bilinçli olunmalı ve kafalardan ideal burun düşüncesi silinmelidir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Farklı Salon Dekorasyon Örnekleri

Evin en çok kullanılan alanı şüphesiz ki salonlardır, yıl içerisinde birçok kişiyi de ağırlamamıza yardımcı …