İngiltere Öğrenci Vizesi Hakkında Bilgiler


 İngiltere’ye eğitim veya dil eğitimi almak için gidenler mutlaka öğrenci vizesi almalıdır. Öğrenci vizesinin ilk bölümünü Student visitor visa oluştururken, ikinci bölümünü ise Tier 4 visitor visa oluşturuyor. Dil eğitimi almak için oluşturulan bu öğrenci vizeleri konsolosluk tarafından verilmektedir. Tier 4 vizesi ise orta düzey de İngilizce bilgisi olan kişilerin alması gereken bir vize türüdür.

 Vize İçin Gerekli Evrakları

 İngiltere öğrenci vizesi alabilmek için hazırlamanız gereken belli evraklar bulunur. Vize başvuru formu, pasaport, okul kabul mektubu, ailenin maddi durum belgesi, İngilizce öğrenci belgesi, seyahat sağlık sigortası, evli olanlar için evlilik cüzdanı gibi evrakların da eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekir.

 Öğrenci Vize Ücretleri

 Seçeceğiniz vize türüne bağlı olarak da ingiltere öğrenci vizesi değişiyor. Vize ücretleri de genellikle buna bağlı bir durumdur. Ancak konsolosluğun aldığı bir ücretin dışında bir de aracı kurumların almış olduğu bir ücret bulunur. Bu durumun en net bilgisini de İngiltere konsolosluk sitesi üzerinden almanız mümkün.

Daha fazlası için http://ingiltereogrencivizesi.com/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

E-ihracat uzmanı Tuğer Akkaya’nın yeni projesi: Birlikte Satalım

Türkiye’de e-ihracatı kolaylaştıran çözümleri ile tanınan Tuğer Akkaya, e-ihracat ekosistemine katkı sunmak amacıyla “Birlikte Satalım” …