iOS 11 19 Eylül’de indirilebilir olacak

Apple’in başarı mobil işletim sistemi iOS 11, önümüzdeki hafta indirilebilir olacak. Bir çok yeni özelliğin eklendiği sistemde kamera özellikleri en çok göze çarpan yenilik olarak görülüyor.


Apple’ın iPhone 8 ve iPhone X lansmanının hemen ardından bu telefonlarda kullanılacak olan ve diğer eski iPhoneları’da kapsayacak olan yeni işletim sistemi iOS 11’in de ne zaman çıkacağı merak konusu oldu. Birçok yeniliğin yer alacağı yeni mobil işletim sistemi iOS 11 her telefona göre farklı olarak kullanılabilecek.

TÜM MOBİL APPLE ÜRÜNLERİNDE KULLANILABİLECEK

Apple’ın işletim sistemleri daima tüm mobil cihazlarında kullanılacak şekilde hazırlanıyor. iOS 11 ise iPhone 5S’ten itibaren iPhone 7 Plus’a kadar her telefonda güncellenebilir olacak. Ayrıca iPad ve iPod Touch’lara da gelecek olan iOS 11 işletim sistemi, cihazlara göre entegre olacak. 1. jenerasyon hariç tüm iPad ve iPad Minilerde kullanılacak olan iOS 11, iPod Touch için de sadece 6.jenerasyon cihazlarda kullanılabilecek.

BİRÇOK YENİLİK GELİYOR

Apple’ın 12 Eylül’de gerçekleştirdiği tanıtım etkinliğinden sonra iOS 11’in de detayları belli olmuştu. İlk değişiklik ise panel yer alıyor. Artık kilit ekranında olsanız dahi panel üzerinden bazı işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca sanal gerçeklik, dosyalar uygulaması, yenilen iTunes ve AppStore gelen bazı yenilikler arasında yer alıyor. 3 Kasım’da satışa başlanacak olan iPhone X ile birebir ve tam uyumlu çalışacak olan iOS 11, diğer cihazlarda da sorunsuz çalışacak. En büyük geliştirmelerden biri de kamera alanında olacak. Eğer akıllı telefonunuz elveriyorsa iOS 11 size yepyeni bir kamera deneyimi yaşatacak. Çeşitli filtre ve kamera modlarının ekleneceği bildirilen tanıtımda bu konudaki geliştirmeler oldukça ilgi uyandırmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın