iOS ve Android cihazlara Microsoft Edge tarayıcı geliyor

Windows 10 ile birlikte hayatımıza giren Windows Edge internet tarayıcısı mobil telefonlar için de kullanıma açılıyor. Artık Edge mobil tarayıcısı da internete girmek için bir alternatif olarak sayılabilir.


Chrome ve Firefox’un yanına Windows 10 ile birlikte rakip olarak gelen Microsoft Edge artık akıllı telefonlarda da kullanılabilecek. Uzun zamandan beri kullanımda olan Microsoft Edge’nin iOS ve Android mobil işletim sistemli cihazlara gelişi oldukça gecikmişti. Bilgisayar üzerindeki Microsoft Edge ile senkronize olarak çalışacak olan mobil versiyon, Chrome gibi her cihazda sanki aynı tarayıcı kullanırmış gibi hizmet verecek.

TAMAMEN ÜCRETSİZ OLARAK YAKINDA İNDİRİLEBİLECEK

Microsoft Edge mobil versiyonu yakında iOS AppStore’da ve Google Play Store’da yerini alacak ve uygulama tamamen ücretsiz olacak. Okuma Listesi, şifreler, geçmiş ve diğer Edge özelliklerini tek bir kullanıcı üstünde farklı cihazlarda kullanıma imkan veren bir yapıyla sunacak olan Microsoft bu atılımla Microsoft Edge kullanımı arttırmayı hedefliyor.

SEKME SORUNU YAŞANABİLİR

Örneğin bilgisayarda kullandığınız bir sekmeyi Microsoft Edge’de de kullanabileceksiniz ancak bunun için henüz çalışmalar devam ediyor. Chrome’da olmayan senkronize sekme özelliği Microsoft Edge için şu an düzenleniyor ve test aşamasında. Bir çok mobil işletim sisteminde ve akıllı cihazlarda Safari ve Chrome’un fazlasıyla kullanıldığı düşünülürse bakalım Microsoft Edge’nin şansı ne olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın