iPhone 8 Plus şarj esnasında patladı

22 Eylül’den beri satışta olan iPhone 8 Plus Tayvan’da bir kullanıcı tarafından şarj edilirken patladı. İşte detaylar.


Apple’ın yeni piyasaya çıkarttığı iPhone 8 ve 8 Plus modelleri dünyada bir çok kullanıcı tarafından satın alındı. Piyasaya çıktığından beri yüksek satış adetlerine ulaşan telefonlardan iPhone 8 Plus’ın kulaklıktan gelen konuşma esnasındaki çıtırdılardan başka herhangi büyük bir problemi yoktu ancak geçtiğimiz günlerde Tayvan basınında yer alan bir habere göre iPhone 8 Plus şarj esnasındayken patladığı yönünde.

ORİJİNAL ŞARJ ALETİ TAKILIYKEN PATLADI

İddialara göre Tayvan’ın Taichung Şehri’nden yaşayan Wu isimli bir kadın 23 Eylül’de satın aldığı iPhone 8 Plus 64 GB telefonunu %70 şarjı varken orijinal şarj aletiyle birlikte şarja taktı. Şarjın başlamasından 3 dakika sonra patlayan telefon Wu’ya herhangi bir zarar vermedi. Daha önce de iPhone 4 kullanan Tayvanlı kullanıcı eski telefonunda böyle bir problem yaşamadığını da ekledi. Tayvan basınından gelen habere göre telefon hakkında soruşturma başlatıldığı ve telefonun incelenmesi için fabrikaya gönderildiği iletildi.

Daha önce Samsung’un yaşadığı batarya patlaması haberlerine aşina olan kullanıcılar Tayvan’dan gelen bu haber üzerine iPhone 8 Plus için nasıl bir yorum yapacaklar, merak ediliyor.

Kaynak: https://www.gizmochina.com/2017/09/29/iphone-8-plus-reportedly-explodes-charging-taiwan/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı İslam dünyası ve Ülkemiz, ömrünü İslam’a …

Bir cevap yazın