iPhone X’in çentiğini sevmediniz mi ? İşte çentik kaldırıcı iOS uygulaması

Apple iPhone X’in oldukça konuşulan çentikli ekranını sevmeyen için geliştirilen Notch Remover ( Çentik Silici ) uygulaması 0.99 dolardan AppStore’da satılmaya başlandı.


iPhone X’in çentik tasarımlı ekranı birçok teknolojisever tarafından oldukça beğenilmiş olsa da bazı kesimler tarafından da hiç beğenilmedi. Geleneksel iPhone standartlarını seven kullanıcılar için krizi fırsata çevirmek isteyen geliştiriciler de çentik ekranı normal iPhone ekranına çeviren ve çentiği kaldıran bir uygulamayı AppStore’da yayınladılar. İşin ilginç yanı ise Notch Remover adlı bu uygulamayı çentikleri kaldırma pahasına AppStore’a ekledi.

ÜCRETSİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNMEYİN

Ekranın üst ve altına siyah çubuklar yerleştirerek çerçeve imajı veren bu uygulama, iPhone X’i eski iPhone modellerinin ekranlarıyla birebir aynı tasarımda yapıyor. Uygulama, çentiği tek tek kaldırmamakla birlikte ekranın üstüne siyah bir çubuk yerleştirerek çentiği görünmez kılıyor. iOS ayarlarında Duvar Kağıtları’na atamanız gereken uygulama çentiklerde yer alan sinyal, batarya durumu ve diğer bildirim ikonlarını aşağıya indirmiyor. Siyah font üstünde kalan ikonlar normal işlevlerini aynı şekilde devam ettiriyorlar. Çerçevesiz ekranı çerçeveli bir ekrana da dönüştüren uygulama takdir edersiniz ki ücretsiz değil. 0.99 dolarlık fiyat etiketine sahip olan uygulamayı Axiem Systems adı verilen bir grup geliştirici yayınlamış. Uygulamaya erişmek için tıklayın

Daha önce de iPhone X’in çentiklerini beğenenler için Android telefonlara çentik ekleyen bir uygulamadan bahsetmiştik. Bizce gereksiz küçük bir sorunu çözen gereksiz küçük bir uygulama için 0,99 dolar vermek pek de mantıklı görünmüyor. Siz bu uygulamaya yaklaşık 4 TL verir misiniz ? Cevaplarınızı yorum bölümüne bekliyoruz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın