İşitme Cihazı Pili Nedir? Ne İşe Yarar?


İşitme Cihazı Pili Nedir? Ne İşe Yarar?

Hayatı zor hale getiren işitme kaybı sorununa çözüm bulmak isteyenlerin önündeki en mantıklı seçenek hiç şüphesiz işitme cihazı kullanmaktır. İşitme cihazı; dileyen herkes tarafından kullanılamaz. Her şeyden önce, kişinin ciddi bir işitme kaybının olması gereklidir. Bunun yanı sıra, KBB uzmanından onay almak şarttır.

Herkesin işitme kaybı derecesine uygun olarak tasarlanmış işitme cihazı bulması söz konusudur. Bu tür ürünlerin başta kulak içi olmak üzere farklı tasarımlara sahip modelleri de mevcuttur. İşitme cihazı ile ilgili olarak merak edilen detaylardan birisi de tahmin edebileceğiniz gibi işitme cihazı pili!

İşitme Cihazı Pili Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İşitme cihazı pili; tahmin edebileceğiniz gibi işitme cihazının çalışmasına ve performansına büyük katkıda bulunur. Bir başka deyişle, bu cihaz için güç sağlaması söz konusudur. İşitme cihazı; tıpkı diğer teknolojik cihazlar gibi pil ile çalışır. Tüketicilerin aklında bu cihazların hangi piller ile çalıştığına dair birtakım soru işaretleri bulunur. Genellikle tek kullanımlık Çinko – Hava (Zync-Air) pilleri ile çalıştıklarını söylemek gerekir. Bunun yanı sıra, bilhassa son yıllarda şarj edilebilen piller ile çalışan işitme cihazlarına da rastlanmıştır.

İşitme cihazı dünyasının gelecekteki en büyük yıldızı tahmin edebileceğiniz gibi şarj edilebilir piller olacaktır. Cihazın içerisinde yer alan pilin değiştirilmesine gerek kalmaz. Yalnızca şarj ünitesine bağlanması gereklidir. Söz konusu pillerin bir veya iki günlük enerji depolaması mümkündür. Ayrıca, her gün veya iki günde bir olacak şekilde şarj edilmeleri tavsiye edilir. Bunun yanı sıra, şarj edilebilir pillerin birtakım dezavantajları da mevcuttur. Örneğin, şarj edilebilir Lityum pillerin ömrü günün birinde dolabilir. Bu gibi hallerde, değişim yapmak kaçınılmaz hale gelir. Ancak, değişim ücreti biraz yüksektir.

İşitme Cihazı Pili Hangi Özelliklere Sahiptir?

Her geçen gün daha çok kişinin işitme cihazı kullandığı biliniyor. Bu noktada, insanların işitme cihazı pili hakkında araştırma yapmaları da gerekli hale geliyor. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi işitme cihazlarında geçmişten bu yana genellikle Çinko – Hava (Zync-Air) piller kullanılır. 2022 yılında olduğumuz şu günlerde de işitme cihazı modellerinde genellikle bu tür tek kullanımlık pillere yer verilir.

Tek kullanımlık piller son derece pratik bir kullanıma sahiptir. İşitme cihazının sorunsuz bir şekilde çalışmasını mümkün kılar. Ancak, ömürleri bittikten sonra bir daha kullanılmaları mümkün değildir. Bir başka deyişle, şarj edilebilir pil kategorisinde yer almazlar. Kullanıldıktan sonra çöpe atılmaları gerekli hale gelir. Takdir edersiniz ki, piyasada farklı teknolojik cihazlar için de üretilen çok sayıda tek kullanımlık pil yer alır. Ancak, her pil; işitme cihazı için uygun değildir. Bu cihazın çalışması için uygun voltaj değerinde enerji üreten piller tercih edilmelidir. Bu tür hususlara dikkat edildiği takdirde herhangi bir sorun yaşanmaz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun Estetiği Fiyatları 2023 Burun estetiği operasyonları açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde …