ISO 14001 Belgesi


ISO 14001 Belgesi günümüzde artmakta olan fabrikaların çevre düzenini olumsuz yönde etkilememesi adına oluşturulan bir sistemdir. Seri üretime geçilmesi ile birlikte fabrikalar her geçen gün artmış ve bu artış beraberinde bir takım sorunları beraberinde getirmiştir. Önce hava kirliliği ile başlayan bu sorunlar daha sonrasında artarak insan sağlığını tehdit eder hale gelmiştir. Bu durumu engellemek adına özel ve resmi pek çok kuruluş bir araya gelmiş ve çözüm yöntemleri bulmak için projeler geliştirmiştir. Bu projeler şu an günümüzde de geliştirilmeye devam etmekte ve çevre temizliğini, çevre düzenini korumaya yönelik hareketler içermektedir. İlkokullardan başlayarak ünivesitelere kadar uzayan eğitim sisteminde de projeler düzenlenerek çevre temizliğinin önemine, çevre temizliğinin temiz bir gelecek sunduğuna dikkat çekilmekte ve bu alanda çeşitli faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde bilinçlenen bir nesilin karşısında ise firmalarda çevre düzeni alanında harekete geçmek zorunda kalmış ve firmanın işleyişinde düzenlemeler yapmaya gitmiştir.

ISO 14001 Belgesi çevre düzeni standartlarını içeren, kuruluşları kontrol ve düzene çeken bir belgedir. Iso 14001 belgesi sayesinde üretim yapan her kuruluş, üretim boyunca çevre standartlarına uyduğunu garanti etmektedir. Bu belge sayesinde firmalar hem çevre düzenini korumakta hem de kendileri de tasarruf sağlamaktadırlar.

Iso 14001 belgesi hem büyük firmalar hem de küçük işletmeler için geçerlidir. Bu belgeye sahip olan firmalar günümüzde tüm dünyanın daha temiz bir çevre ve daha temiz bir gelecek için adım attığı bir hareketin parçası olmaktadır.

Günümüzde çevre kirliliğinin artması sonucu insanlar çevreye, doğaya daha duyarlı hale gelmiş ve çevresel sorunları ortadan kaldırmak için hareketlere geçmişlerdir. Pek çok firma bu harekete katılarak fabrikalarda atıkları azaltmaya, uygulama ve işlem süreçlerini değiştirmeye ve halka duyurmak için çeşitli kampanyalar yapmaya başlamışlardır.

ISO 14001 belgesi sayesinde firmalarda maliyetlerini azaltmakta ve iş gücünü arttırmaktadır.

Uluslararası bir belge olduğu için daha fazla ve daha geniş bir alanda müşteri potansiyeli oluşturmaktadır. Tüm dünyada geçerli olan bu belge çalışma standartlarına

Uyulduğunun yasal gerekliliklerin yerine getirildiğinin kanıtıdır ve firmalara daha fazla iş ortağı imkanı sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Film İzleme

 İnternet üzerinden film izleme imkanı sunan film kovanı hd kalite de film izleme imkanı sunan …