ISO 27001 Belgesi


ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli bir standart olan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, hemen her büyüklükte ki kurum ve kuruluşun bilgilerini, müşteri bilgilerini ve diğer bilgilerini sınıflandırarak koruma sağlamaktadır.

Bilgi sistemlerinin ve bileşenlerinin hukuka aykırı bir şekilde veya yetkisiz olarak her türlü müdahale ile etkiden korunması bilgi ile ilgili gerçekleştirilen işlemlerde bilgi gizliliğinin, erişilebilirliğinin ve bütünlüğünün temin edilmesi bu sistemin en temel sorumlulukları arasındadır. ISO 27001 Yönetim Sistemi; bilgi güvenliği, bilgilerin uygunsuz kullanımı, izinsiz kullanımı, izinsiz yok edilmesi gibi hususların meydana gelmesinin önüne geçer.

ISO 27001 Belgesinin Faydaları

ISO 27001 belgesinin sağladığı çeşitli faydalar söz konusudur. Bu faydalardan yararlanmak isteyen kişilerin bizimle iletişime geçmeleri yeterlidir. Şimdi gelin, söz konusu faydaları inceleyelim.

  • Güvenilir, geçerli ve doğru bilgiler sağlanmaktadır.
  • Gereksiz zaman kaybını engellerken fazladan iş yükünün de önüne geçmektedir.
  • Risklerin en aza indirilmesini sağlar. Bu, son derece önemli bir avantajdır.
  • ISO 27001 belgesi işlerde sürekliliğin oluşmasını sağlamaktadır.
  • Bilgi varlıklarının gizliliğinin en iyi şekilde korunmasına yardımcı olmaktadır.
  • Kuruluşun genelindeki zayıflıkların, bilgi sistemlerinin en iyi şekilde korunmasını sağlamaktadır.
  • Bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğünün korunmasına ve bilgilerin içeriklerinde herhangi bir şekilde değişiklik olmamasına yardımcı olmaktadır.
  • Yasal tarafların zorunlu kılındığı kriterler bağlamında profesyonel bir güvenlik sağlamaktadır.
  • Bilgi varlıklarının erişiminin korunması sağlanmaktadır.

ISO 27001 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 27001 belgesi, işletmeler için son derece önemli olup kolay bir şekilde alınmaktadır. Firmaların bu belgeye sahip olabilmeleri için öncelikle bu belgenin gerektirdiği standartlara sahip olması gerekir. Bunun için firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir. Bu sayede firmanızın ISO 27001 standartlarına uygun olup olmadığı incelenir. Uygun olması durumunda kısa bir süre içerisinde size ISO 27001 belgesi verilir. Bu süreç son derece kolay bir şekilde işlemektedir. PCA bu konuda profesyonel bir firma olduğu için sizlere profesyonel bir destek sağlamaktadır. Siz de PCA ile iletişime geçerek ISO 27001 belgesine sahip olabilirsiniz. Hadi, en güvenilir hizmetler için harekete geçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …