Kadıköy Kiralık Daire


 

İstanbul’un cazibe merkezlerinden biri olan Kadıköy, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ve bilinirliği en yüksek ilçelerinden biridir. 500 bine ulaşan nüfusu, tarihi ve kültürel zenginliği, modern mimarinin büyüleyici gelişmişliği pek çok insana Kadıköy’de yaşama hayali kurdurmaktadır. Türkiye’nin farklı bölgelerinden çok sayıda insanın yaşadığı Kadıköy’de, aynı zamanda yabancı ülkelerden gelerek yerleşenler de mevcuttur. Giderek gelişen ve genişleyen bir ilçe olması dolayısıyla, yeni yerleşim taleplerinin karşılanması noktasında en başarılı ilçelerden biridir. Kadıköy’de yaşamak için ev kiralamak isteyenlere yönelik seçenekler oldukça fazladır.

 

Kadıköy Kiralık Daire Fiyatları

 

Kadıköy kiralık ev fiyatlarını etkileyen pek çok etken bulunmaktadır. Bunların balında lokasyon gelmektedir. İstanbul’un en uzun sahil şeridine sahip ilçelerinden biri olan Kadıköy’de denize yakın ya da denizi gören lokasyonlarda yer alan evler, doğal olarak daha yüksek kira bedeli gerektirmektedir. Buna karşın iç kısımlarda ve ara sokaklardaki evler daha uygun fiyatlıdır. Kira fiyatları üzerinde belirleyici olan faktörlerden biri de bina yaşıdır. İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olması, Kadıköy’de yaşlı binaların fazla olmasına yol açmıştır. Yaşlı binalar kiralama için daha uygun fiyatlı olsa da İstanbul’un bir deprem bölgesi olduğu unutulmamalıdır. Kiralanacak dairenin çevresel ve sosyal olanakları da kira fiyatları üzerinde belirleyicidir. Spor salonu, otopark, hamam, sauna, alışveriş merkezi, toplu ulaşıma yakınlık gibi etkenler, Kadıköy kiralık daire fiyatlarının değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Son olarak da kat ve cephe durumlarının kira üzerinde belirleyici olduğunu söylemek mümkündür. Zemin kat ya da giriş kat daireler daha uygun fiyatlıdır. Dairenin daha üst katlarda yer alması ise kira fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Az güneş alan kuzey cepheler, kira açısından daha düşük maliyetlidir. Ancak kuzey cephe evlerin ısınması, özellikle kış aylarında oldukça zordur. Güney cephe evlerde ise durum tam tersidir.

 

Kadıköy Daire Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Doğru evi bulabilmek ve bulduktan sonra da sorunsuz bir şekilde kiralamak oldukça zordur. Söz konusu Kadıköy gibi kalabalık bir ilçe olduğunda, bu zorluk daha da artmaktadır. Bu yüzden de Kadıköy’de daire kiralarken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Depozitosuz Kiralama: Ev kiralama ve taşınma süreci oldukça zahmetli ve maliyetlidir. Bu süreçte maliyetlerin azaltılması adına depozito tutarı düşük olan ya da hiç depozito istemeyen evler tercih edilmelidir.
  • Kolay Evrak İşleri: Maddi zorluklarının yanı sıra ev kiralamanın resmi zorlukları da bulunmaktadır. Özellikle kira sözleşmesinin hazırlanması ve diğer resmi işlemlerin yapılması, İstanbul gibi kalabalık bir kentte oldukça zordur. Bu yüzden de kiralama için kaliteli emlak hizmeti veren bir firma ile anlaşmak daha doğrudur.
  • Ortak Gider Tespiti: Ev kiralamadan önce dikkate alınması gereken noktalardan biri de bina ya da site ortak giderleridir. Bazı sitelerde bu rakam kiranın yarısına kadar çıkabilmektedir. Bu yüzden, yalnızca kira fiyatına değil; ek masraflara da odaklanmak gereklidir.

 

RentRovi ile Kolay Kiralama

 

RentRovi, Kadıköy başta olmak üzere İstanbul’un çeşitli lokasyonlarında kolay bir şekilde ev kiralayabilmek için gerekli olan hizmetleri sunmaktadır. Hem ev kiralamak isteyenler hem de evini kiraya vermek isteyenler için avantajlı olanaklar sunan RentRovi, bu sayede iki tarafın da güven içerisinde kiralama işlemini tamamlamalarını sağlamaktadır. Ev sahipleri için 1 yıllık kiranın tamamını ödeyerek toplu nakit ihtiyacını karşılarken, kiracılar için de depozito yükünü ortadan kaldırmakta ve resmi işlemlerin daha hızlı yapılmasını sağlamaktadır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yelken Sporu Nedir ?

              Ekstrem sporlar arasında yer alan yelken yada yelkencilik …