KÖPEK SAĞLIĞINDA KULLANILAN AŞILARDA AZALMA VAR


Pandemi döneminde veterinerlerden alınan bilgiler doğrultusunda ulaştığımız sonuca göre köpek sahiplenme sayısı geçen yıllara oranla 4 kat fazla bir artış olduğunu yönünde tespit edilmiştir bununla birlikte sadece köpek sahiplenmenin Bu kadar artmasına yanında iyi ve kötü olarak sonuçları bulunur iyi yönlerinden bir tanesi de hayvan yemleri malzemelerine satışları aynı şekilde  artmıştır.

 

PANDEMİ İLE KEDİ KÖPEK SATIŞI OLDUKÇA ARTMIŞTIR.

Veteriner hekimler 2020 ve 2021 dönemleri arasındaki köpek satışı internet sayfaları üzerinden bölge olarak en başta İstanbul köpek satışı oldukça hayvan sahiplenme oranlarının geçen zamanlara olan oranlara göre çok fazla arttığını tespit etmiştir. Hekimlere göre hayvan sevgisini de doğru şekilde verilmesi gerektiğini vurguluyor.

 

KÖPEK SAĞLIĞINDA KULLANILAN AŞILARDA AZALMA VAR

Aşı ve ilaçlar şu an için yetmiyor yani bu kadar çok fazla hayvansever olduğu için vücut hayvanlara aşıların kolay kolay yetmediğini belirtiyorlar hayvan sevgisini çocuklarımıza daha doğru bir şekilde Işıl almamız gerektiğini unutmamalıyız.

 

Evcil hayvanlar yemek malzemeleri satan firmalar ise mama tüm malzemelerini vatandaşların stalkladığını ve bu şekilde de onların da satışlarının %50 oranında arttığına haberlerde bir etmişlerdir.

 

KÖPEKLERE ÖZEL TAKILARIN ÜRETİMİNDE ARTIŞLARDA OLDU

Bütün bu sürecek Covid 19 hastalığına neden olduğunu görüyoruz. Diğer süreç ise hayvanlar üzerinde de İnsanların farklı modeller üzerinde hayvan süsleme taleplerinde artış olduğunu ve aynı şekilde bu hayvanlara olarak özel olarak üretilen tokalar fularlar ve takıların değişik değişik çıktığını gözlemliyoruz.

 

Hayvan sahiplenenlere sorduğumuz zaman da ise evde sanki bir canlı varmış gibi yani bir kendi oğulları veya Çocukları varmış gibi hissettiklerini belirtiyorlar. Umarım bizde konumuzu şu temelliler ile kapatmış olalım. Hayvanlara olan ilginin kısa almaması yani anlık olmaması ve ileriye dönük de sürekli gelişmesi yönünde talebimiz şimdiden bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yelken Sporu Nedir ?

              Ekstrem sporlar arasında yer alan yelken yada yelkencilik …