Malta Dil Okulları ve Malta’da Yaşam


 

Malta dil okulları kaydı yaptırmak isteyen öğrencilerin merak ettiği konuların başında Malta’da yaşam gelir. Akdeniz’in en kritik noktalarından birinde bulunan Malta hem iklimi hem de masmavi denizi ile çok özel bir ülke olmayı başarır.

Ada ülkesi olmasının yanı sıra 316 km2 alan üzerinde kurulu olması ile aynı zamanda oldukça küçük bir ülkedir. Sicilya adasının hemen güneyinde yer alan bir cumhuriyet niteliğindeki ülkenin 3 büyük 2 adet de küçük adası vardır. Malta adasının yanı sıra Gozo ve Comino adaları da ülkenin yüzölçümünün büyük bir kısmını oluşturur.

Malta’da Yaşam ve Dil Okulları

Küçük bir ülke olması nedeni ile ekonomisi de oldukça küçük olan Malta’nın başkenti Valletta’dır. Ülkede resmi dil olarak hem Maltaca hem de İngilizce kullanılır. İngilizcenin resmi dil olması nedeni ile ülkeye dil eğitimi almaya gelen insan sayısının oldukça ciddi seviyelerde olduğunu ifade etmek gerekir. Siz de bu konuda istekliyseniz yapmanız gereken tek şey dil okullarından birini seçmek olacaktır.

Malta dil okulları ülkenin farklı kısımlarına yayılmış olsa da St Julian ve Sliema bu konuda en zengin bölgelerdir. Dil okullarının sayıca oldukça fazla olduğu bu bölgelerde aynı zamanda kalitenin de iyi olduğunu ifade etmek gerekir. Siz de bir dil okulu tercih edecekseniz mutlaka bu bölgelerden birindeki dil okullarını seçmelisiniz.

Malta’da Ekonomi

Malta ekonomisi ülkenin büyüklüğüne göre oldukça yeterlidir. Ekonomik gelişmişliğe bakıldığında ülkede evsiz bulunmaması ve herkesin standart bir yaşama sahip olması ülkenin yaşam kalitesini gösterir. Refah düzeyinin normal seviyelerde olduğu ülkede gelirin önemli bir kısmını turizm oluşturur. %97’ye varan oranda turizm odaklı olan ekonominin gelişmesinde Malta dil okulları etkisi ciddidir. 40’a yakın dil okulunun Malta’da bulunduğunu ifade ederken ülkeye gelen turistlerin çoğunun eğitim amacı ile ülkede bulunduğunu ifade etmek gerekiyor.

Siz de dil eğitimi almak adına harika bir deneyim ile karşı karşıya kalmak istiyorsanız öncelikli tercihiniz Malta’dan yana olsun. Hem ucuz hem de küçük olan bu ülkede enfes deneyimler sizi bekliyor.

https://www.realegitim.com/malta-dil-okulu-fiyatlari/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Güçlü İphone 6S Plus Batarya Fiyatı İçin Real Power!

    İphone 6S Plus Batarya Güvenilir, sağlıklı batarya modelleri ile telefon performansını yüksek seviyede …