Masa İsimlikleri


Masa isimlikleri, ofis veya benzer alanlarda çalışan kişilerin masalarında yer alan ve onların tanınmalarını sağlayan özel bir aksesuardır. Söz konusu aksesuarın üzerinden sadece ilgili kişinin ismi değil, aynı zamanda unvanı da yer alır. Böylece ilgili kişiyle görüşmeye gelenler onun ismini ve yaptığı işi rahatlıkla anlar.

Günümüzde masa isimliği kullanılan yerlerin başında kamu binaları gelir. Adliyeler, üniversiteler, bakanlıklar, belediyeler ve benzeri kamu binalarında görev yapanlar tarafından bu aksesuarlar yoğun olarak tercih edilir. Kamu görevlilerin kullanmış olduğu isimliklerin özel kurumlarda da benzer amaçla kullanıldığı bilinmektedir.

Masa İsimlikleri Ne İşe Yarar?

Gerek kamuda gerekse de özel sektörde işlemlerin hızlı bir şekilde yapılabilmesi için doğru kişilere gidilmesi gerekir. Geçmişe nazaran hizmet veren kişi sayısında belli bir artış olmuştur. Buna karşın ilgili binaya girildiğinde birçok görevliyle karşılaşan kişiler, aradıkları isimleri bulmakta zorlanabilir. Kullanılacak masa isimlik aksesuarları ile böyle bir sorun kalıcı olarak ortadan kaldırılır.

Masa isimliklerinin genel kullanım amacı yukarıda yer almaktadır. Ancak bunun haricinde de farklı amaçları ve işlevleri olduğunun unutulmaması gerekir. Öncelikle kamuda bu isimlikleri kullananların, karşıdaki kişiye kendilerini direkt tanıtma imkanı yakaladıkları söylenebilir. Bunun haricinde görevlerini ve unvanlarını da yine bu isimlikle karşıdaki kişi ya da kişilere bildirmiş olurlar.

Kullanılan masa isimliği ile karşıdaki kişileri daha fazla etkileme ve onları etki altında tutma da söz konusudur. Yapılan görüşmede, karşıdaki kişinin unvanının sürekli fark edilmesi, gösterilen saygıyı bir miktar daha arttıracaktır. Bahsedilen aksesuarları bundan dolayı en üst bürokratlardan özel sektör idarecilerine varıncaya kadar geniş bir kesim kullanmaktadır.

Masa İsimliği Çeşitleri

Tasarımları, fonksiyonları ve özelliklerine bağlı olarak masa isimlikleri kendi içinde farklı türlere ayrılmıştır. Söz konusu seçeneklerden en dikkat çekici olanlardan birisi ahşap masa isimlikleri olup, adından da anlaşılacağı üzere ahşap malzemeden imal edilmiştir. Farklı türden ağaçlardan elde edilen ahşabın üzerine isimler, özel teknikler kullanılarak yazılır. Bu özelliklerinden dolayı günümüzde en fazla tercih edilen seçeneklerin başında gelir. Masaların da çoğu zaman ahşap olması, uyum konusunda ciddi bir avantaj sağlar.

Bir diğer dikkat çekici seçenek ise kristal masa isimlikleri olup, camdan üretilen isimliklerdir. Her ne kadar bu ürünlerin ana maddesi kristal cam olsa da, bazen ürünlerde metal veya daha farklı malzemelerin bulunması da söz konusu olabilir. Kristal masa isimliklerinin genellikle şeffaf bir cam görüntüsüne sahip olduğu söylenebilir. Ancak farklı renkte camlardan üretilen seçenekler de vardır. Böylece kullanılacak ortamın genel özellikleri ile uyum sağlama konusunda en ufak bir sorun yaşanmaz.

Burada bahsedilen masa isimliği çeşitlerinin haricinde çini ve deri isimlikler de vardır. İnsanlar, kendi zevk ve ortamın genel dekorasyonuna bağlı olarak bunlardan dilediklerini tercih edebilir.

Masa isimlikleri, geçmişten itibaren kullanılan aksesuarlardır. Ancak son dönemlerde isimliklerin daha modern çizgilere sahip olmaya başladığını söylemek yanlış olmayacaktır. Ayrıca isimliklere daha kullanışlı olması ve masanın alanlarının etkili olarak kullanılması için kalemlik ve saat gibi bölümler eklenmeye başlanmıştır.

Masa İsimliği Fiyatları

Masa isimliği fiyatları, farklı unsurlara göre farklılık göstermektedir. Kullanılan malzemenin kalitesi, yazının nasıl yazıldığı ve ürünün genel tasarımı rakamları etkilemektedir. Bundan dolayı fiyatlar hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir.

Masa isimlikleri konusunda sizlere hizmet veren sitemiz, kaliteli tasarımları uygun fiyat avantajı ile almanızı sağlar. Sitemizde bulunan ürünler ile masanızın en önemli parçasını tamamlayabilir ve özel bir isimliğe sahip olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ERDAL CAN ALKOÇLAR: NFT’NİN ASIL POTANSiYELi BİLİMSEL TEKNİK ALANLARDA

        Dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini …