Microsoft sanal gerçeklik için Mini Halo oyununu tanıttı

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un VR gözlükleri ve ürünlerini tanıtmasından sonra bir tanıtım da Microsoft’tan geldi. Ünlü Halo oyununu sanal gerçeklik gözlüğü ile bağdaştıran Microsoft, mini bir oyun geliştirdi.


Samsung ile sanal gerçeklik konusunda yarışmaya hazırlanan Microsoft, kendi VR ürünlerinde kullanılmak üzere dünyaca ünlü Halo oyununu geliştirdi ve kullanıcıların beğenisine sundu. Sanal gerçeklik ile oynanabilen oyun Microsoft tarafından gerçekleştirilen ilk VR oyun olma özelliğini de taşıyor. Buna ek olarak Microsoft’un VR ürünleriyle birebir uyumlu olan oyun ilk olarak tanıtım amacıyla ücretsiz olarak sunulacağı tahmin ediliyor.

17 EKİM’DE OYNANABİLİR OLACAK

Halo mini adı verilen VR oyunu 17 Ekim’de Microsoft’un internet sitesinde yayınlanacak. Mobil cihazlara indirilebilecek oyunun kısa süre içinde Android Play Store ve iOS Apple Store’a da gelmesi bekleniyor. Microsoft VR konusunda Samsung’un eline şimdilik su dökemez gibi görünse de yaptığı ürünlerle kullanıcılara erişmeyi de becerebiliyor. Halo:Recruit oyunu ile VR oyun piyasasına iyi bir başlangıç yapmayı hedefleyen şirketin oyunun oynanabilme potansiyeline göre kendi bünyesinde bulundurduğu diğer popüler oyunları da mini formatıyla VR gözlükle oynanabilir bir şekle çevirmeyi planladığı gelen tahminler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

E-sertifikalar.com

Sertifika almak, o konuya hâkim olunduğu anlamına gelir. Bu konuda aileler çok daha bilinçli hale …

Bir cevap yazın