Milli Okçu Gümüş Madalya Kazandı


 

Milli okçumuz Nihat Türkmenoğlu gümüş madalya kazandı.

 

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda okçulukta erkekler makaralı yay W1 kategorisinde Nihat Türkmenoğlu, bir diğer Türk sporcu Bahattin Hekimoğlu’nu eleyerek finale çıkmıştı ve madalyayı garantilemişti. Türkmenoğlu gümüş madalyayı kazanan isim oldu. 1xbetm.info

Yumenoshima Park’ta yapılan okçuluk müsabakalarında iki milli sporcumuz yarı finalde birbirinin rakibi olmuştu ve bu karşılaşmada Türkmenoğlu galip gelmişti.

 

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda okçulukta erkekler makaralı yay W1 kategorisinde Nihat Türkmenoğlu, gümüş madalya kazandı.

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda milli sporcu Nihat Türkmenoğlu, W1 makaralı yay bireysel kategori finalinde Çekya’dan David Drahoninsky’e karşı oynadı. David Drahoninsky’e 142-141 mağlup olarak gümüş madalya kazandı. Gümüş madalya Türkiye’nin, Tokyo 2020’deki 11. madalyası oldu ve böylelikle daha önce Londra 2012’de 10 olan en fazla madalya kazanma rekoru da kırılmış oldu.

Nihat Türkmenoğlu Kimdir?

 

5 Haziran 1988 İstanbul doğumlu Nihat Türkmenoğlu milli ok atıcısıdır. 12 sporcunun olduğu müsabakada liderliği paralimpik rekoru kırarak elde etti. Türkmenoğlu, 661 puanla paralimpik oyunlarda yeni rekorun sahibi oldu. Eski rekorun sahibi ise 2016 yılında 648 puanla bir başka Türk sporcu Ömer Aşık’tı.

Nihat, aldığı derecesiyle doğrudan çeyrek finale yükselmeyi başardı. Aynı kategoride yer alan bir başka milli atıcı olan Bahattin Hekimoğlu ise 643 puan derece ile beşinci oldu. Yumenoshima Park’ta yapılan okçuluk müsabakalarında Nihat Türkmenoğlu, gümüş madalya kazandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Proje Yönetim Yazılımı

    Proje yönetim yazılımı, planlanan proje kaynaklarının en verimli şekilde kullanılarak planlanan zaman içerisinde …