Modern Seracılık ve Profesyonel Seracılık


Birçok sektörde olduğu gibi teknoloji ve profesyonellik seracılık sektöründe de kendini gösterdi. Bölgesel etkenlere göre hazırlanan seralar, zaman zaman maliyet azaltırken zaman zamansa ürünlerin yok olmasına neden olabiliyor.

 

Geçen yıl İzmir’de yaşanan yoğun kar yağışından dolayı neredeyse bütün seralar göçmüştü. Göçen seraların sahiplerine nedeni sorulduğunda, kar tarafından yapılan baskıya dayanamayan naylonların yırtılması, yapıların göçmesi şeklinde meydana geldiği belirtilmişti. İzmir’de uzun yıllar boyu sera yıkacak bir kar yağışının olmaması sebebiyle seralar, yapı itibariyle kar yağışına dayanıklı yapıda üretilmiyordu. Seracılıkda önlemler ne kadar artarsa maliyetler de o oranda artıyor. Kar yağışına dayanıklı bir serada 10 birim metal kullanılıyorsa yağışa maruz kalmayan yerlerde 4-5 birim metal kullanılıyordu.

 

İşin profesyonellerinden BHKSera.com yönetimine soruları ilettiğimizde bizleri destekler nitelikte cevaplar aldık.

Sera maliyetleri hakkında bizleri bilgilendiren ekip, ucuza mal edilen, amatörler tarafından inşa edilen seraların en pahalı seralar olduğunu, çünkü seracılığın profesyonel bir iş, bir sektör olduğunu dile getirdiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eset Antivirüs Paketleri

İnsanlar, birçok işini bilgisayar üzerinden yapıyorlar. Bu çok büyük bir kolaylık sağladığı gibi beraberinde bazı …

Bir cevap yazın