Netflix nedir? Nasıl üye olunur?


Televizyon yayıncılığını dijitale taşımayı başaran Netflix, 7’den 70’e her kesimin beğenisini kazanmış durumda.

Netflix Nedir?

Netflix 2 yakın arkadaş tarafından 1997 yılında DVD satışı ve kiralama şirketi olarak kuruldu. İşleri büyütmeyi düşünen iki genç ortak 14 Nisan 1998’de Netflix’in sitesini açarak kira başı ödeme sistemine başladılar. Bir yıl içerisinde 30 çalışan ve 925 DVD kapasiteye ulaşmışlardı. Bu hızlı gidişat ile işleri bir tık daha ileriye götürmek istediler. Eylül 1999’da Marquee Program adıyla aylık abonelik sistemini başlattılar. Bu sistem sayesinde müşteriler aylık 4 DVD’yi 15,95 dolara kiralayabiliyorlardı.

>> En İyi 21 Netflix Dizisi 2020

Sistemin ilk çıktığında belirli bir teslim tarihi yoktu. 2000 yılının Şubat aylarında aylık sınırsız DVD kiralama sistemi başladı. Müşteriler aylık 19,95 dolar ödeyerek istedikleri kadar DVD kiralayabiliyorlardı. Şubat 2007’ye gelindiğinde ise internet üzerinden ayın sistemi açıldı. Müşteriler aylık 5,99 dolar ödeyerek 6 saate kadar yayınları izleyebiliyorlardı. 18 saate kadar olan yayınalr için 17,99 dolar ödemek gerekiyordu. 2013 yılına geldiğimizde ise Netflix TV görünümü değiştirilerek birçok yeni özellikler eklenmeye başladı. Birçok ülkede faaliyetlerine başladı. Şimdiki Netflix’in temelleri bu şekilde atılmış oldu. Bu adımlar ile şu an 132 ülkede faaliyet göstermekte ve 139 milyondan fazla abonesi bulunmaktadır.

>> Netflix Üyelik Ücretleri 2020

Netflix’e Nasıl Üye Olunur?

Netflix’in sitesine girdiğiniz zaman karşınıza mail hesabınızı gireceğiniz yer çıkacak. Oraya mail adresinizi girip onayladığınız zaman sizi aylık planları görüntüleyebileceğiniz sayfaya götürecek. Bu sayfa da temel, standart ve özel olmak üzere üç seçenek mevcut. Bu seçeneklerden size uygun olanını belirleyerek devam et butonuna tıklamalısınız. Sonrasında sizi şifre belirleyebileceğiniz bir sayfa karşılayacak. Burada şifrenizi de girdikten sonra karşınıza ödeme adımı gelecek. Kart bilgilerinizi girdikten sonra ödeme işlemini tamamladığınız da hesabınız aktif olacak ve istediğiniz gibi kullanabileceksiniz.

Kaynak: Jwoox

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teoman Deniz: Tuning için özel bir alan istiyoruz

Yeni neslin arabaları çok sevdiğini kaydeden modifiye araç yapan Teoman Deniz, “Tuning tutkunları için devletin …