Oculus, mobil ve PC’de bağımsız çalışan VR gözlüğü Oculus Go’yu duyurdu

Ünlü sanal gerçeklik gözlüğü üreticisi Oculus, 3. ürünü olan Oculus Go’yu kullanıcıların beğenisine sundu.


Günümüz teknolojilerinde sanal gerçeklik gözlüğü olan VR kulaklık setleri oldukça önem taşımaya başladı. Bu yolda Facebook ile birlikte çalışan Oculus firması, 3. nesil gözlüğü olan Oculus Go’yu kullanıcılarına tanıttı. Oculus Go’ya eşlik eden Gear VR ve Rift isimli kulaklık ve görüntü setleri de Oculus Go’da ilk defa kullanılıyor.

HİÇBİR BAĞLANTIYA İHTİYACI YOK

Oculus Go tamamen kablosuz olarak çalışıyor ve bilgisayara yada mobil bir cihaza bağlanma gereksinimi duymuyor. Film oynatabilen, oyun oynamanıza olanak tanıyan, arkadaşlarınızla sanal bir ortamda buluşmanızı ve sohbet etmenizi sağlayan Oculus Go, yeni bir OLED ekrana ve hafif bir malzemeden yapılmış yapıya sahip. WQHD LCD adı verilen ekran sahip olan sanal gerçeklik gözlüğü uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmede şimdiye kadar yapılmış en net görüntü veren VR gözlük olarak tanımlanıyor.

SET HALİNDE SATIŞA SUNULACAK

İçinde entegre olarak barındırdığı kulaklık ve mikrofon seti ile satışa sunulacak olan Oculus Go, kullanıcılarına mükemmel bir kullanım deneyimi hedefliyor. Firmanın bu ürün için satış hedefi tam bir milyar adet gözlük olarak belirlenmiş. İlk çıkarttığı VR gözlükten beri kendini oldukça geliştiren Oculus şirketi, VR gözlük konusunda öncü konumunda yerini alıyor. Mark Zuckerberg’in de oldukça destek verdiği bu gözlüğün tam çıkış tarihi henüz belli değil. Ancak Zuckerberg’den alınan bilgiye göre 2018 yılının başında satışa çıkartılacak. ABD’de 199 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacağı da gelen haberler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın