OnePlus 5T geleneği bozmuyor ve 3.5 mm Kulaklık Girişini kaldırmıyor

OnePlus akıllı telefon üreticisi Facebook sayfası üzerinden yaptığı bir paylaşımda 3.5 mm kulaklık girişinden vazgeçmeyeceğine dair ipuçları veren bir görsel yayınladı.


Apple’ın iPhone 7 ve 7 Plus telefonlarından itibaren kaldırdığı 3.5 mm kulaklık girişine sonrasında Google’ın yeni akıllı telefonu Pixel 2 ve Pixel 2 XL de eklenmişti. Kulaklık girişi yerine çevirici bir kablo ile kullanılabilen kulaklar, bu giriş olmadan kullanıcılara sorun yaşatıyordu. İlk kaldırıldığı zamanlarda oldukça tepki alan bu hamle için OnePlus firması geleneği bozmayarak yeni çıkartacağı amiral gemi modeli 5T modeli için kulaklık girişini kaldırmayacağını açıkladı.

Şirketin CEO’su tarafından gönderilen görüntüde toplamda 6 farklı OnePlus modelinin ortak özelliği olarak belirtilen kulaklık girişi şirket için önem taşıdığı belirtiliyor. OnePlus’ın Facebook sayfasında şu anki ve önceki nesil akıllı telefonların hepsinin kulaklık jaklarını gösteren bir görüntü paylaşan şirket OnePlus 5T’nin sevilen analog kulaklık girişi ile birlikte geleceğine dair ipucu veriyor.  iPhone 8, iPhone X ve Pixel 2’nin, 3.5 mm’lik çıkışı kaldırarak, kablosuz kulaklığa bağlanma , Lightning veya USB Type- C bağlantı noktaları ile çalıştığını da vurgulayan şirket, kulaklık girişini tercih eden kablolu kulaklık setine sahip kullanıcılar için müjde niteliğinde bir paylaşım yapmış oldu.

KABLOSUZ KULAKLIK HEMEN VAZGEÇİLEBİLECEK BİR DONANIM DEĞİL

OnePlus, 3.5 mm kulaklık girilini devam ettirme konusunda aslında yalnız değil. Geçtiğimiz günlerde Microsoft da cep telefonlarının analog kulaklık konektörüne uyması gereken alanı küçültmesine izin verecek bir patenti aldığını duyurmuştu. Ek bir donanım gerektirmeden kullanılmasına izin verecek şekilde genişletilebilir bir kulaklık girişi yaratmayı amaçlayan çalışmanın bundan sonraki cihazlarda kullanılması da muhtemel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın