Pasaport Harçları Arttı Tercüme Fiyatları Değişir Mi?


Pasaport önemli bir evrak olduğundan dolayı pasaport tercüme işlemi yapılırken dikkatli ve kontrollü olarak çalışmak büyük önem taşımaktadır. Pasaport tercümesi genel olarak farklı ülke vatandaşlarının evlenmesi isteği üzerine gerekli görülmektedir. Yeminli olarak yapılmakta olan tercüme işlemleri tüm kurumlarda geçerli sayılmaktadır. Resmi makamlar yeminli tercüme olmayan evrakları kabul etmez ve işlem gerçekleştirmez.

Pasaport tercüme işlemleri yeminli tercüman tarafından tercüme edildikten sonra çeviri bürosu tarafından da onaylanmaktadır. Bu şekilde tercüme edilen evrak geçerli sayılarak işleme alınabilmektedir. Pasaport tercümesinin yurtdışında geçerli sayılabilmesi için kaymakamlık ya da valilikten apostil tasdiki yaptırılması gerekir.

Pasaport harçlarında görülmekte olan artış tercüme fiyatını etkilememektedir. Çünkü tercüme fiyatı evrak içeriğine göre belirlenmektedir.

Pasaport Tercüme Ücretleri

Pasaport tercüme ücretleri kişinin istemekte olduğu evrak detaylarına ve içeriğine göre farklılık gösterebilmektedir. Tercüme işlemlerinde her dil için tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir ve tercüme edilecek olan dil de fiyat üzerinde değişkenlik görülmesinde etken olabilmektedir. Dilin zorluk derecesine göre tercüme ücreti de artış gösterir. Tercüme işlemlerinde sabit bir fiyat yoktur. Tercüme işlemlerinde fiyat belirlenirken yapılacak olan tercümenin konusu ve içeriği, tercümenin teslim zamanı ve kelime sayısı gibi detaylar baz alınarak fiyat verilmektedir. Pasaport tercümesinde uygun fiyat için tercüme büroları ile iletişime geçebilirsiniz.

Pasaport Tercümesinde hangi Sayfalar Tercüme Edilir

Vatandaşlık işlemleri, vekalet işlemleri, nikah işlemleri ve şirket kuruluş işlemleri gibi işlemlerde pasaportun sadece kimlik bilgilerinin yer almakta olduğu sayfanın tercüme edilmesi yeterli olmaktadır. Pasaport tercüme işlemi tüm diller için yapılabilmektedir.

Yurtdışında bazı resmi işlemler yapılırken kişilerden zorunlu olarak pasaport tercümesi istenmektedir ve pasaport tercüme işleminin geçerli sayılabilmesi için tercüme işleminin mutlaka yeminli tercüman tarafından yapılması gerekir. Bazı durumlarda noter tasdiki de istenmekte olsa da genel olarak yeminli tercüman tarafından yapılmakta olan tercümeler pek çok yerde noter tasdiki istenmeksizin geçerli sayılabilmekte ve işleme alınmaktadır.

Yeminli tercümanlar tercüme ettiği diller hakkında tamamlamış oldukları dil eğitimine dair belgeleri bulunmakta olan kişilerden oluşmaktadır. Bu sebepten dolayı yeminli tercüme büroları hatasız çeviri garantisi sunarak hizmet sağlamaktadır.

Kaynak: https://www.tercumeofisi.com/pasaport-tercume

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir’de Kadın Doğum Uzmanı Arayanlara Profesyonel Klinik

 ​Kadın sağlığı ciddiye alınması gereken sağlık sorunlarını içine alıyor. Bu nedenle kadın hastalıkları ve doğum …

Bir cevap yazın