Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri


Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve ofis gibi alanlarda kullanım için uygundur. Farklı tekerlek çapları ve hareket çeşitleriyle beklentilere uygun bir modelin bulunabileceği plastik tekerlerde tekerteker.com’da farklı çeşitleri değerlendirebilirsiniz.

Plastik teker modelleri nelerdir?

Plastik tekerlerde ana üretim malzemesi genellikle polipropilendir. Buna ek olarak poliamid de kullanılmaktadır. 20 kg gibi ortalama taşıma kapasitesine sahip olan tekerleklerde, cıvatalı, tablalı gibi farklılıklar da bulunmaktadır. Böylece kullanım alanına uygun bir tekerlek kolayca bulunabilmektedir. Ayrıca sıfırdan tekerlekli bir kullanım hedeflendiğinde de set halinde uygun özelliklere sahip tekerlekler alınabilmektedir.

Plastik teker nasıl seçilir?

Tekerlek seçimi sırasında taşıma kapasitesi belirlendikten sonra teker çapı, yükseklik gibi seçimler yapılmalıdır. Her bir tekerlek için döner ya da frenli olarak seçenekler bulunmaktadır. Bununla birlikte bağlantının sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi adına cıvatalı, tablalı gibi seçenekler sunulmaktadır. Tamamı rulmansız olarak üretilen plastik tekerleklerde, özellikler seçimde belirleyici olmaktadır.

Plastik teker özellikleri nelerdir?

Plastik tekerleklerde sert taban bulunmaktadır. Buna karşın plastik malzeme kullanıldığı için zemin çizilmesi gibi durumla yaşanmaz. Bağlantı tipinde; tablalı, cıvatalı, u tablalı ve geçme olarak 4 farklı seçeneğin sunulduğu tekerlek çeşitlerinde istenirse döner istenirse de frenli olarak tekerlekler satın alınabilmektedir. Böylece kullanılacak alanda tekerleklerin tam performans sunması sağlanabilir.

Plastik teker nasıl monte edilir?

Tekerleklerin monte edilmesi sırasında bağlantı şekli önemlidir. Cıvatalı modellerde direk yuvaya cıvatanın geçirilmesiyle bağlantı sağlanabilmektedir. Ancak u tablalı ya da tablalı gibi modellerde tabla üzerindeki cıvata boşluklarının kullanılması ile bağlantı sağlanabilmektedir. Plastik tekerleklerde sadece tekerlek değişimi uygun değildir. Bu nedenle tekerleklerin kırılması gibi durumlarda yedek plastik teker alınmalıdır. Bu tür değişimlerde ise kırılan tekerleğin tablasıyla birlikte çıkarılması gerekir. Vidaların sökülmesi ile çıkarılacak tekerleğin yerine yeni tekerleğin takılması yeterli olmaktadır. Böylece değişim kolayca yapılabilir.

Plastik teker nerelerde kullanılır?

Mobilya tekerleği olarak kullanılabilecek tekerleklerde iş ve evlerde kullanım idealdir. Sandalye, sehpa, taşıma arabası, raf gibi ürünler ile birlikte plastik teker çeşitleri kullanılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sohbetin En İyi Mekanı Zirve Chat

Sohbetin En İyi Mekanı Zirve Chat Gün içinde yeni insanlarla tanışmak veya sohbet için çok …