Polo Yaka Tişört Yıkama Talimatı 


 

Polo yakalı tişört modelleri günümüzde oldukça sık kullanılmaya başlandı. Özellikle bu tasarımlar erkeklerin sık tercih ettiği tişörtlerden biri haline geldi. Polo tişörtlerde dikkat edilmesi gereken bazı özellikler mevcuttur. Peki, polo tişörtleri kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Polo Tişörtlerde Dikkat Edilecek Noktalar

Öncelikle en çok dikkat edilecek nokta polo yaka tişörtteki kumaş seçimidir. İpek ve pamuklu kumaşı olan polo tişört türleri tercih edilmelidir. Çünkü bu tür tişörtler spor yaparken bile nefes aldıran yapıya sahiptir. Spor yaparken bile kullanabileceğiniz ürünler cildinizin nefes almasını sağlayarak ter izlerini azaltmaktadır.

Havalı bir görünüm elde edebilmek için polyester ve pamuk karışımından oluşan tişörtler tercih edilmelidir. Sıcak yaz ve bahar aylarında ipekli modeller giyilmelidir. Çünkü havanın sıcak oluşu ile ter izi daha çabuk meydana çıkmaktadır.

Kumaş seçimi olduğu kadar tişörtün kesimi de bir o kadar önemlidir. Erkekler tişörtü almadan önce üzerinde deneyerek tam oturup oturmadığını kontrol etmelidir. Tişörtün boyunun uzun olmaması büyük bir avantaj sağlıyor. Çünkü bu tişörtlerde salaş görünüm pek hoş bir görüntü yaratmaz ve imajı zedeler. Polo erkek tişört modellerinde geniş bir ürün yelpazesi vardır.

Polo Yakalı Tişörtler Nasıl Yıkanmalı?

Bu tişörtler uygun yıkama koşulları yerine getirilmediğinde renkleri solar ve boyları kısalır. Bu da tişörtün eskimesine yol açar. Tişörtler yıkanmadan önce ters çevrilmeli ve etiketindeki sıcaklık talimatları uygulanmalıdır. Yıkama esnasında çamaşır suyu kullanılmamalıdır zira çamaşır suyu çamaşırların zarar görmesini sağlar.

Deterjan etikette yazılan kadar kullanılmalı ve çamaşır makinesinin çok dolu olmamasına dikkat edilmelidir. Tişörtler renk ve kumaşına göre ayrılmalı çamaşır yıkama makinesinin doğru programla çalışması sağlanmalıdır. Polo tişörtler uygun yıkama koşulları yerine getirilirse çabuk eskimez ve kullanım açısından güzel görüntüsünü kaybetmez.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tiktok’un En Popüler İsimlerinden Biri Ol: Tiktok Takipçi Satın Al

  Günümüzün en çok kullanılan uygulamaları arasında yer alan TikTok, çekilen eğlenceli videolar ile insanı …