Sakal Ekimi Operasyonu


 

 

Erkekler için ayrı bir yeri olan sakal, kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlayabilir. Bu nedenle sakalları yeteri kadar gür olmayan ya da hiç sakalı olmayan erkekler, sakal ekimi tedavisine başvurabilir. Bu tedavi süreçleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, gelin hep birlikte tek tek sorulara göz atalım.

 

Sakal Ekimi Nedir?

 

Sakal ekimi, pek çok nedenden dolayı sakalı çıkmayan ya da sakallarını kaybeden insanlara uygulanan tedavi yöntemlerinden birisidir. Yöntemin temel amacı, estetik olmayan görüntüyü ortadan kaldırmaktır. Bu nedenle kaza nedeniyle ya da genetik nedenlerden dolayı sakalı olmayan erkekler, bu yöntemlere rağbet göstermektedir. Günümüzde gelişen tedavi yöntemleri sayesinde sakal ekimi işlemleri de oldukça yüksek başarı oranlarına sahiptir. Eğer sakal ekimi konusunda kararlıysanız, bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

 

Sakal ekimi tedavisinin planlaması, hastalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Zira sakallar her insanda aynı yoğunlukta çıkmayabilir. Bu durumda, sakal ekimi ihtiyacı da her insanda farklılık göstermektedir. Sonuç olarak hastalara özel bir planlama oluşturulur ve bu sayede işleme başlanabilir.

 

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Sakal ekimi tedavisinde, hastaya özel bir plan yapılmaktadır. Bu nedenle sakalları seyrek çıkan hastalar ile hiç sakalı olmayan hastalar aynı değerlendirilemez. Genel olarak sakal tedavisinde tercih edilen yöntem, FUE tedavisidir. Tıpkı saç ekiminde olduğu gibi sakal ekiminde de bu yöntemden faydalanılmaktadır. Bu yöntemin temel uygulaması ise, kıl dökülmesi yaşanmayan bölgeden alınan donörün, sakal bölgesine yerleştirilmesidir. Bu sayede sakal çıkmayan bölgelerde isteğe bağlı bir sıklıkla sakal ekimi yapılabilir.

 

Sakal Ekimi Kimlere Yapılır?

 

Sakal ekimi tedavisi, sakal yoğunluğu düşük olan veya hiç olmayan sağlıklı kişilere profesyonel saç ekim merkezleri tarafından uygulanır. Bunun yanı sıra, kaza ve benzeri nedenlerden dolayı sakallarını kaybeden insanlar için de bu yöntem uygulanır. Ancak henüz sakalları yeni çıkmaya başlayan insanlar için bu tedavi tavsiye edilmez. Bu nedenle en azından 22 yaşından büyük insanlar bu yöntemden faydalanabilir. Eğer 20 yaşın altındaysanız ve sakallarını henüz çıkmadıysa, biraz daha sabretmeniz gerekebilir.

 

Sakal Ekiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Sakal ekimi tedavisinde, ekilecek köklerin hangi açı ile ekileceği çok önemlidir. Eğer doğru bir açı ile kökler yerleştirilmezse, doğal bir görünüm de oluşmaz. Bu nedenle işlem sırasında kanallar özel iğneler ile açılmaktadır. Bu işlem sırasında azami dikkat gerekmektedir. Sonuç olarak uzman eller tarafından profesyonel destek almak çok önemlidir.

 

Sakal ekimi, sadece sakalları çıkmayan insanlar için tavsiye edilmez. Aynı zamanda yüzünde yara ya da yanık izi bulunan insanlar da bu yöntemden faydalanabilir. Bu sayede yara veya yanık izi kalıcı olarak gizlenebilir. Sakal modası seven insanlar dışında, bu gibi nedenlerden dolayı sakal ektiren insanların sayısı da bir hayli yüksektir.

 

Sakal Ekimi Şok Dökülme

 

Sakal ekimi işleminden sonra, tıpkı saç ekiminde olduğu gibi sakal ekimi şok dökülme durumu meydana gelebilir. Bu süreç, 2 haftayı bulabilir. Bu nedenle sakal ekimi sonrasında 15 gün içerisinde sakalların dökülmesi normaldir. Dökülmeden sonra, sakallar tekrar uzamaya başlar ve yavaş bir şekilde kalıcı görünümünü alır.

 

Sakal ekimi sonrasında, kişinin yüzünü yıkamaması gerekmektedir. Ek olarak bu bölgeye herhangi bir sıvı temasında bulunmamak da önemlidir. Bu nedenle parfüm, kolonya ve benzeri ürünleri de kesinlikle tedavi yapılan bölgeye sürmeyiniz. Her işlem sonrasında, işlem yapılan bölgede kabuklanma meydana gelebilir. Bu durum, saç dökülmesine benzer bir süreçtir. Ancak kabuklanma süreci yaklaşık olarak 10 gün sonra sona erer. İşte bu süre zarfında işlem yapılan bölge kuru ve temiz tutulmalıdır.

 

Sakal Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

 

Sakal ekimi fiyatları konusunda net bir şey söylemek söz konusu değildir. Zira ekilecek kök sayısına göre fiyatta değişiklik söz konusu olabilir. Bu nedenle her bir hasta için özel bir fiyat teklifi oluşturulabilir. Eğer sakal ekimi konusunda net bir fiyat teklifi almak istiyorsanız, bir uzman tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir. Ekilecek sakalın sıklığına göre, fiyatta da değişiklik söz konusu olacaktır.

 

Sakal ekimi fiyatlarında bir başka değişken ise, ekimin yapılacağı merkezdir. Sonuç olarak sakal ekimi fiyatları, hem greft sayısına hem de işlemi yapacak merkezin fiyat politikasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Veteriner Klinik Hizmetleri

Evlerinizde size arkadaşlık eden minik hayvan dostlarınızın her türlü problemlerini rahatlıkla çözebilmeniz açından sizlere bayrampaşa …