Samsung, ekrandan parmak izi okuma konusunda gelişme kaydediyor

Ünlü akıllı telefon üreticisi Samsung, bir ilki başarmak istiyor ve telefonlarında ekrandan parmak izi okuyucusu entegrasyonu için çalışmalarını sürdürüyor.


Samsung, akıllı telefonların ekranının altına yerleştirilmiş parmak izi okuyucu üretme konusunda ilerleme kaydediyor. Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+ ve Samsung Galaxy Note 8 modellerinin Infinity ekranlarında ön yüze bakan bir parmak izi tarayıcısı bulunmuyor. Üretici biyometrik okuyucuyu ekranın altına almak için çeşitli çalışmalar gerçekleştirmiş olsa da bunu gerçekleştirmek için gereken teknolojinin oldukça karmaşık olduğunu gördü. Bunun yerine, parmak izi okuyucuyu üç modelin de arka yüz kamerasının olduğu bölüme yerleştirdi.

SAMSUNG PARMAK İZİ OKUYUCUDAN VAZGEÇMİYOR

Neredeyse tüm üreticilerin yüz tanıma sistemine geçmeye çalışmasına rağmen Samsung, parmak izi okuyucusundan vazgeçmiyor. Parmak izi okuyucusunu mutlaka ekranın alt bölümüne almak isteyen Samsung, çalışmalarına da bu yönde devam ediyor. Ayrıca Samsung 2018 yılında duyurmayı planladığı Samsung Galaxy Note 9 telefonu için de bu özelliği entegre ederek yetiştirmek için elinden geleni yapıyor. KGI analisti Ming-Chi Kuo, konu hakkında yaptığı açıklamada Note 9’un ekranında gömülü bir parmak izi tarayıcısı olabileceğinin muhtemel olduğunu ve eğer entegrasyon gerçekleşirse bu telefonun ilk ekrandan parmak izi okuyuculu telefon olacağını dile getirdi.

SAMSUNG BU ÖZELLİK İÇİN 4 ŞİRKETLE ÇALIŞIYOR

Güney Koreli üretici camın altına yerleştirilecek olan parmak izi okuyucusu için 4 farklı şirket ile çalışmalarını sürdürüyor. Synaptics, BeyondEyes, Samsung’un yan kuruluşu olan Samsung LSI ve Egis şirketleriyle ortak çalışma yürüten Samsung, önümüzdeki sene bir ilki gerçekleştirerek bu özelliği Note 9 ile piyasaya sürebilir. Eğer sistem sorunsuz çalışırsa bundan sonraki Samsung telefonlarda ve muhtemelen diğer telefonlarda ekran içi parmak izi okuyucu özelliğini kullanabilir olacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın