Samsung Galaxy S8 Ve Galaxy S8 Plus Modellerine Yazılımsal Portre Modunu Getirdi

Samsung sevilen akıllı telefon modelleri olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerine yazılımsal portre modunu getirdi.


Samsung’un bu yılın başlarında tanıttığı Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri dünya genelinde önemli satış başarıları elde etmişti. Halen de pek çok kişi tarafından satın alınan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinin en önemli eksiği ise çift ana kamera olarak karşımıza çıkıyordu.

Daha önce pek çok akıllı telefonda gördüğümüz ancak Apple’ın iPhone 7 Plus modeliyle birlikte kullanımı yaygınlaşan çift kameraya sahip akıllı telefonların sunduğu portre modu kullanıcılar tarafından oldukça sevilmişti. Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus kullanıcılarının da kullanmak istediği ancak Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde çift ana kameraya sahip olmamasıyla portre modu çekim gerçekleşmiyordu.

Samsung yazılım uzmanları Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerine getirdikleri yeni bir kamera yazılımıyla yazılımsal portre modunu getirdi. Google’ın yeni Pixel akıllı telefonu olan Pixel 2 modelinde kullanılan yazılımsal portre moduna benzeyen bu özellik sayesinde kullanıcılar çektikleri fotoğraflarda yer alan kişileri daha ön plana çıkartıyor ve arka planı bulanıklaştırıyor.

Her ne kadar profesyonel olarak portre modu olmasa da Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerine gelen bu yeni güncellemeyle çekilen fotoğraflar kullanıcılar tarafından oldukça sevilmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın