Samsung Note 8 Canlı Mesajlaşma özelliğini inceliyoruz

Samsung Note 8 ile birlikte gelen canlı mesajlaşma uygulaması nedir ve nasıl kullanılır sorularına cevap arıyoruz. İşte Note 8’e özgü canlı mesajlaşma hakkındaki tüm detaylar


Samsung Galaxy Note 8’in kullanım deneyimlerini arttırmak ve S Pen ile canlı mesajlaşmanın keyfini çıkartmak için Note 8 ile birlikte kullanıma açılan canlı mesajlaşma yani “Live Message” uygulamasının nasıl çalıştığını ve nasıl kullanılacağını inceliyoruz. Harika mesajlar yazabileceğiniz, resim çizip gönderebileceğiniz ve animasyonlar hazırlayabileceğiniz Samsung canlı mesajlaşma uygulaması akıllı telefon ve mesajlaşma deneyimlerini tamamen değiştiriyor.

YENİ CANLI MESAJ NASIL OLUŞTURULUR ?

Yeni bir canlı mesaj oluşturmak oldukça basit. Widget adı verilen bileşen seçildikten sonra S Pen’i kaldırmanız halinde canlı mesajlaşma uygulaması açılacaktır. Bunu parmağınızla dokunarak da yapabilirsiniz. Tamam yada bitti butonuna bastığınız anda yeni bir canlı mesajlaşma kutusu açmış olacaksınız.

CANLI MESAJ YAZI RENGİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR ?

Canlı mesajlar, arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize gönderdiğiniz mesajlara animasyon ve renk katarak mesajlaşmaya eğlence katmaya olanak tanır. Bunu yapmak için canlı mesajı açın ve sol köşede yer alan renk skalası simgesine dokunun. Buradan istediğiniz rengi seçip canlı mesajınıza uygulayabilirsiniz.

YAZILARIN KALINLIĞI VE İNCELİĞİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR VE AYARLANIR ?

Canlı mesajlaşma da yer sıkıntısı çekerseniz çizdiğiniz çizgileri ve yazıları daha ince yada daha kalın olarak ayarlayabilirsiniz. Bunu da yine sol köşede bulunan çizgi simgesiyle kolaylık ayarlayabilirsiniz. Çizgiyi ayarlamak için kaydırmayı unutmayın.

YAZILARA VE METİNLERE NASIL EFEKT VERİLİR ?

Yazdığınız metne 3 farklı efekt verebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek içinse S Pen’i kaldırarak canlı mesaja giriş sağlayın. Sonrasında efekt ikonuna gelin ve istediğiniz 3 efektten birini seçerek metne uygulayın.

CANLI MESAJA ARKA PLAN NASIL EKLENİR ?

Canlı mesajlarınızı bir adım öteye taşımak ve daha canlı mesajlar oluşturmak için mesajlarınıza canlı mesajlar ekleyebilirsiniz. Bunun için ise Canlı mesajlaşmaya gelin ve arka plana tıklayın. Telefonunuzda bulunan galeriden istediğiniz bir resmi yada fotoğrafı seçin. Böylelikle artık canlı mesajınızın arka planında istediğiniz resim yer alacak.

Konu hakkında herhangi bir sorunuz var ise yorum bölümüne yazarsanız memnuniyetle cevaplayabiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın