Su Sebili Temizlik


Su depoları suyun muhafaza edildiği alanlar iken, su sebilleri de suyun kullanımını kolaylaştıran ve suyun muhafaza edildiği aletlerdir. Su deposu temizliği ve su sebili temizliği sağlıklı bir yaşam için en önde gelen işlemlerdendir

Her iki kullanımda da su insan vücudu ile temasa geçmekte içerisindeki maddeleri insan vücuduna nüfus ettirmektedir.

Barajdan temizlenerek çıkmış suyun depoya ulaşana dek geçirdiği yolculukta yanında çamur ve balçık gibi yabancı maddeleri de taşıması temiz suyun kirlenmiş olarak depoya ulaşmasına neden olacaktır.

Kirli su depo içerisinde bakteri oluşumuna neden olacak ve hatta deponun çeşidine göre delinme, çatlama, yosunlanma, paslanma gibi sorunlara neden olacaktır.

Ekoli, enterekok, koliform olarak nitelendirebileceğimiz bu bakteriler insan sağlığını ciddi derecede tehdit eden unsurlardır. Ayrıca deponun uzun süre temizlenmemesi, tekrar verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için sadece temizliğin yeterli olmadığı problemlere yol açmaktadır.

Bu problemler için uygulanacak olan işlemler daha uzun ve maliyetli olmakla birlikte depoların tamamen kullanılamaz hale geldiği ve değiştirilmesi gerektiği gibi durumlarla da karşılaşılabilmektedir.

Su deposu kirliliği depo içerisindeki alanı bu derece yıkıma uğratıyorsa bu depolarda kullanılan suyun insan vücudu üzerindeki etkisi yadsınamaz olacaktır.

Bu tür durumlara maruz kalmamak için en geç 6 ayda bir düzenli olarak su deposu temizliği yaptırılmalıdır.

Su deposu temizlik işlemleri yaptırılırken hizmet verecek olan firmadan Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, tüm yetki ve kalite belgeleri, personel yetki belgeleri eksiksiz olarak talep edilmelidir. Aksi takdir de gerçekleşecek olan temizlik güvenilir olmayacağı gibi daha da zarar verici durumlara neden olmaktadır. İşinin ehli profesyonel firmaların, bu belgeler sorgulanarak ayırt edilebilmesi mümkün olacaktır.

Su sebilleri de günümüzde hemen her alanda kurulumu sağlanan ve kullanılan aletlerdir.

Su sebillerinde yosunlanma oluşumu çok sık rastlanılabilen bir problemdir. Sıcaklık sebildeki yosun oluşumunu hızlandırıcı bir etkendir. Kirli su, sebil içerisinde koku ve tat farklılıklarına sebebiyet verecek ve yosunlanma oluşumuna neden olacaktır.

Yosunlanma oluşumunu engellemek için sebilin ısı yayan aletlerin yakınına kurulmaması ve en geç 3 ayda bir temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Su sebili temizliği hizmeti verecek olan firmadan Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ve tüm yetki kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak talep edilmelidir.

Su sebili temizliği ve su deposu temizliği işlemlerinde talep edilmesi gereken bu belgeler işi yapacak olan firmanın güvenilir ve kaliteli bir sonuç ortaya çıkaracağının kanıtı niteliğindedir ve herhangi bir denetlemede verilecek olan iş tamamlandı servis formunun yasal olarak ibraz edilebileceğinin göstergesidir.

Tekdez profesyonel ekip çalışmasıyla yıllardır su sebili temizliği ve su deposu temizliği hizmeti vermektedir.

Firmamız tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz, personel yetki belgeleri eksiksiz ve Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye geneli bir kuruluştur.

Kurumsal ve profesyonel ekip çalışmasıyla yıllardır hizmet vermekte olan firmamızdan su sebili ve su deposu temizlik işlemleri için bilgi ve randevu talep edebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaay Takipçi Artırma ve Satın Alma Hakkında

Merhabalar, Yeni bir sosyal medya kanalı olan Yaay hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. Görsel olarak …