Tesettür Giyimde Beden Seçiminize Dikkat Edin


Tesettür giyimde beden seçimi çok önemli bir konudur. Çünkü beden büyük olursa emanet gibi görünür, beden küçük olursa vücut hatlarını ortaya çıkarır ve elbiseyi giyen kişi rahat hareket edemez. Bu nedenle kişinin bedenini çok iyi belirlemesi gerekir ve kendine olmayan bir kıyafeti giymemelidir. Özellikle kapalı bayanlar vücudunun belirgin hatlarını hatlarını ortaya çıkaramadığı için biraz bol kıyafetleri tercih etmelidir. 

Tesettür  modellerde genelde dar kesim bedenler kullanılıyor fakat bu kesimlerde de vücut hatları belirgin hale gelmiyor. Tesettür elbise modellerinin bedenini belirlerken beden tablosundan yardım almakta fayda var. Beden tablosunda bel ölçüsü, göğüs ölçüsü ve kalça ölçüsüne göre S, M, L, XL ve daha başka bedenleri belirlemeye yol gösterir. Örnek vermek gerekirse 36 beden S bedene tekabül ediyor. 

Bedenlere Göre giyim Modelleri

Bir abiye elbisenin aynı modelde farklı bedenleri olabilir  fakat her bedende model kendini göstermeyebilir. Örneğin s bedende görünen model XL bedende çok sade kalabilir. Bu nedenle kişinin bedenine göre model beğenmesi gerekir. Bununla birlikte elbiselerde kullanılacak renk tonu da beden seçiminde önemlidir. Örneğin beyaz renkte bir elbise dar bedenlerde daha hoş dururken geniş bedenlerde çok sade kalır. Bu nedenle beden seçimine göre renk ve model seçimine dikkat etmek gerekiyor. 

Tesettür giyim  modelleri seçiminde bedenin büyük önemi vardır. Mağazalarda kıyafet bakarken deneyerek almak mümkün fakat internetten alışveriş yaparken kişinin bedenini bilmesinde fayda var. Çünkü internetten yapılan alışverişlerde iade ve değişim uzun zaman alıyor bu nedenle tesettür elbise satın alırken beden ölçülerini iyi belirlemeli ve bunu yaparken beden tablosundan faydalanmak gerekir. 

Tesettür Elbise Fiyatları

Tesettür elbise fiyatlarında model çok önemlidir çünkü elbisenin sahip olduğu modele göre fiyat belirlenmektedir. Tabi ki fiyatı belirleme konusunda elbisenin bedeninin ve kumaş kalitesinin de büyük payı vardır. Çünkü bunlar bir elbisenin fiyatının belirlenmesinde göz önünde bulundurulan etkenlerdir. Eğer uygun fiyatlara yüksek kalitede tesettür elbise satın almak istiyorsanız https://www.tofisa.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyayı Yapıştırın

Beta Kimya en kaliteli yapıştırıcıları ile dünyayı yapıştırıyor. Kağıt yapıştırıcı ihtiyaçlarınızda karton, mukavva ve diğer …