Ticaret Sicil Gazetesi


 

 

Merkezi Ankara olan Ticaret Sicil Gazetesi Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği başkanlığında ve buranın başkanının denetiminde olacak şekilde çıkarılır.

 

Yetkili matbaada basılan Ticaret Sicil Gazetesi ptt, kargo ya da özel dağıtım ile ilgililerine gönderilir. Bununla birlikte ilgili kişilere yıllık yaklaşık on yedi bin adet destek telefon da verilmektedir. Genellikle bu gazete pek çok kişi tarafından resmi gazete ile karıştırılır. Ancak bunların ikisi birbirinden farklı olup ticaret sicil gazetesinde resmi kişiler tarafından verilen ilanlar, mahkeme kararları, iflas memurları tarafından hazırlanan kazai kararlar, kanunlar ile ilişkili kararlar paylaşılır. Çoğunlukla bu gazete bir şeyler öğrenmek için değil de bilinen bir durumun ispat edilebilmesi için alınır. Özellikle Ticaret Bakanlığı’ndaki yoğunluğun azalmasına katkıda bulunan bu gazete ile yetkiler, ortaklıklar, adres değişiklikleri, müdürler gibi işlemler kamuoyu ile paylaşılmış olur.

 

Ticaret Sicil Gazetesi Özellikleri

Fiziksel olarak satın alınsa bile Ticaret Sicil Gazetesi’ne erişim internet üzerinden de mümkün olabilmektedir. Elektronik yıllık gazete aboneliği için ödenecek olan tutar her yıl güncellenmektedir. Eğer gazete basılı olarak istenirse bu duruma ödenecek miktar biraz daha artacaktır. Ücret yatırıldıktan sonra ıslak imzalı olarak dekont ilgili adrese gönderilir.

 

Ticaret Sicil Gazetesi ne işe yarar diye araştırıldığında bu gazete ile yapı değişiklikleri belirtilir ve yeni kurulan şirketler ilan edilir. Yönetim kurulu ile genel kurul kararları paylaşılır. 3. Kişilerin bilmesi gereken bilgiler, şirket isim değişiklikleri, iflas memurları tarafından hazırlanan konkordato ve iflas kararları, kuruluş ve şirketlerin ana sözleşme tadilleri de bu gazete ile duyurulur. Aynı zamanda Ticaret Sicil Gazetesi kanunlar tarafından emredilen diğer mahkemeler ve ilanlara ait bilgiler de içerir. Bunlar sayesinde bakanlığın yoğunluğu daha az olmaktadır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Güçlü İphone 6S Plus Batarya Fiyatı İçin Real Power!

    İphone 6S Plus Batarya Güvenilir, sağlıklı batarya modelleri ile telefon performansını yüksek seviyede …