Twitter popüler makaleler özelliğini devreye soktu

Mobil cihazlarda bulunan Twitter uygulamasında yeni bir özellik çalışmaya başladı. Artık Twitter kullanıcılarının hangi makaleleri daha çok okuduysa o makaleler listelerde yerini alacak.


Dünyanın önde gelen sosyal medya şirketlerinden biri olan Twitter, iOs ve Android kullanıcıları için yeni bir özelliğini kullanıcılarına sundu. Artık Twitter dışından en çok okunan ve paylaşılan makaleler “Popüler Makaleler” adı altında bir liste olarak sunulacak. Sadece takip ettiğiniz kişilerin okuduğu makaleleri görebileceğiniz bu liste, haberleri Twitter üzerinden takip eden kullanıcılar için çok önemli bir gelişme.

TWITTER HABER KONUSUNDA EN ÖNLERDE

Şüphesiz ki Twitter’ı kullanan bir çok kullanıcı anlık oalrak haber paylaşımları yapabiliyorlar. Bir haber portalı görevi de gören Twitter, artık kullanıcılarına en çok okunanlar listesini de gösterecek. Yazarların yada muhabirlerin yer almadığı halkın da yazabileceği bu makaleler ile Twitter kullanıcıları merak ettikleri yada güncel olan bir olayı kolaylıkla bulup okuyabilecekler.

FACEBOOK’TAN DAHA SADE

Aynı işlevi Facebook da görüyor olsa da daha çok verinin bulunduğu Facebook zaman tünelinde yazıları okumak daha güç bir hal alabiliyor. Bu durumda net ve kolay okunabilir yapısıyla Twitter bir adım önde olarak hizmet verebiliyor ve kullanıcıları kendine çekebiliyor. Sadece seçtiğiniz ve takip ettiğiniz kişiler tarafından gezilen ve paylaşılan makaleler sizi makale ve haber kalabalığından da koruyor. Twitter ülkemiz başta olmak üzere bir çok ülkede bu uygulamayı aktif hale getirmiş durumda. Instagram’ın sadece fotoğraf ve video üzerine olması ve Facebook’ta her telden verilerin bulunması Twitter’ı bu konuda daha seçilebilir yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sıra Bulucu Aracımız

Sıra Bulucu Aracımız   İnternet sektörünün artan popülaritesi ile günümüzde birçok araç ön plana çıkmaktadır. …

Bir cevap yazın