Wifi Şifresi Kırma


Wifi Şifresi Kırma

Bir modeme bağlanmak ve internet kullanımı gerçekleştirmek için o modemin şifresini bilmek gerekir. Eğer şifresi bilinmiyor ise kırma yöntemleri kullanılabilir. Wifi şifresi kırma kolay bir işlem değildir. Ancak bunu otomatik olarak yapan ve sizlere şifreyi gösteren çeşitli programlar vardır.

Tabi ki bu programların yüzde yüz olarak wifi şifresini kırması mümkün değildir. Ağın ve modemin ne kadar korunaklı olduğu, modemin çeşidi, WPS özelliğinin açık olup olmadığı gibi konulara bağlı olarak şifre kırma işleminin sonucu ve süresi değişken olabiliyor. Kolay kullanıma sahip olan programlar daha fazla tercih edilir.

Wifi Şifresi Kırma Adımları

 

Wifi şifrelerini kırmak için belirli adımları takip etmek gerekiyor. İlk olarak bu işlemi yapmak için bir uygulama indirmek gerekir. Masaüstü cihazlarda ya da cep telefonu, tablet gibi cihazlarda kullanmak için birçok uygulama bulunuyor. Desifre sitesinden bir uygulama indirilerek kullanılabilir. Uygulama indirildikten sonra açılmalıdır.

Aynı zamanda wifi de açık olmalıdır. Daha sonra eğer uygulama tarafından istenen bir izin varsa verilmelidir. Yakında bulunan ağlar hızlı bir tarama sonrasında gösterilir. Herhangi bir ağın seçilmesi ile birlikte wifi şifresi kırma işlemi başlar. İşlemin ne kadar süreceğine dair kesin bir bilgi verilemez. Eğer kırılması mümkünse uygulama tarafından modem şifresi kırılır ve gösterilir.

Wifi Şifresi Hangi Uygulama ile Kırılabilir?

 

Wifi şifrelerini kırmak için kullanıma sunulan birbirinden farklı uygulamalar mevcuttur. Bunlar arasında en popüler olanlardan birisi ise dumpper uygulaması oluyor. Windows tabanlı bu uygulama aynı zamanda mobil cihazlar için de bir versiyona sahiptir. Türkçe dil desteği ve basit kullanımı ile wifi şifrelerinin kırılması için uygundur. Aynı zamanda oldukça hızlı çalışır ve şifre kırmada iyi bir başarı oranına sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …