XBOX’tan beklenen sistem yakında geliyor

XBOX yeni bir sistemle kullanıcılarına hizmet vermeyi amaçlıyor. Bu sistem sayesinde artık oyunlarda sadece oynamak istediğiniz bölümü indirebilir, yer ve internet tasarrufu yapabilirsiniz.


Ünlü oyun konsolu üreticisi XBOX, Microsoft’un da desteğiyle yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Sistem aktif edilirse oyun severler XBOX cihazlarında daha fazla yere ve internet kullanımlarında daha az kullanıma kavuşacak. Sistem, sadece oynamak istediğiniz oyunun, istediğiniz bölümlerinizi XBOX cihazınıza indirmenizi hedefliyor. Böylelikle cihazınızda daha az yer kaplayacak ve cihaz içinde daha fazla oyuna yer kalacak.

MODLAR DA SİLİNEBİLECEK

Genellikle tüm oyunlar, tüm aşamaları ve tüm modlarıyla birlikte indiriliyor. XBOX yeni sisteminde bunu bölüyor ve oyunları hem farklı aşamaları parça parça indirmenizi sağlıyor hem de değişik oyun modlarından sadece istediğiniz modu indirmeyi mümkün kılıyor. Böylelikle daha az yer kaplayarak indireceğiniz diğer oyunlara da yer bırakıyor. XBOX One X cihazını önümüzdeki aylarda satışa sunacak olan Microsoft, bu özelliği yeni cihazına da eklemeyi planlıyor. Böylelikle cihaz içinde standart olarak gelen uygulamalardan hangisi kullanılmıyorsa o uygulamanın silinmesi izin veriliyor.

İNTERNET KULLANIMINA DA ETKİSİ VAR

Türkiye’de olduğu gibi birçok ülkenin de internet kotlarını düşünen XBOX, bu özelliği ile internet kullanımından ciddi anlamda tasarruf sağlamayı hedefliyor. Standart bir oyunun 25 GB olduğu düşünülürse birçok kişinin aylık internet kotasının yarısına ya da çeyreğine denk geliyor. XBOX bu özellik ile internet kotalarını da düşünüyor ve sizin diğer oyunları indirmeniz için kota bırakıyor. Sistemin ne zaman aktif olacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmazken XBOX One X ile aktif olacağı da gelen iddialar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Forex Şirketi Seçimini Hangisinden Yana Kullanmalısınız?

    Para birimlerinin değişimiyle birlikte arasındaki döviz değişim oranlarının yaptığınız yatırıma göre sizlere kazanç …

Bir cevap yazın