Xiaomi Eylül ayında 10 milyon telefon sattı

Geçtiğimiz günlerde çıkan rekor satış haberlerine Xiaomi’den bir yenisi daha eklendi. Üretici geçtiğimiz Eylül ayında 10 milyon telefon satışıyla övünüyor.


Çili akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun tarafından yapılan açıklamaya göre Xiaomi geçtiğimiz ay tam 10 milyon telefonu kullanıcılarıyla buluşturdu. Hindistan’ın başı çektiği satış yapılan ülkeler listesinde 2. sırada ise ABD var. Tarihindeki en yüksek satış adedine ulaşan Xiaomi’nin sattığı telefonlardan en çok alıcı bulan modelinin Redmi Note 4 olduğu belirtildi.

XIAOMI’NIN DÜNYA SIRALAMASINDA

Çin menşeli firma satışa sunduğu üst orta ve alt segment telefonlarıyla kaliteli bir hizmet sunuyor. Çinliler tarafından milliyetçi zihniyetle birlikte Çin nüfusunun da fazla olmasının etkisiyle üretici ciddi satış oranlarına ulaşabiliyor. Dünya sıralamasında ilk 5’te olduğu tahmin edilen Xiaomi’nin satışlarının bir bölümünü de Amazon üzerinden sağlayor.

İlgili Haber: 

Xiaomi’den 1 milyonluk rekor satış

YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Xiaomi geçtiğimiz 2015 yılında toplamda 70 milyon telefon satarak bir rekora imza atmıştı. Geçtiğimiz sene bu adedi 58 milyona düşürerek grafiğinde düşme yaşasa da bu düşüşü 2017 yılında sadece Eylül ayında 10 milyon telefon satarak durumunu düzeltmiş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın