Xiaomi, Redmi Note 4 için yeni bir Android 7.1 güncellemesi üzerinde çalışıyor

Xiaomi, ülkemizde de oldukça fazla kişi tarafından kullanılan Redmi Note 4 akıllı telefonu için yakın zamanda Android 7.1 güncellemesi getirmeyi planlıyor.


İlk satışa sunulduğundan Android Marshmallow mobil işletim sürümü kullanan Xiaomi Redmi Note 4 modeli geçtiğimiz Ağustos ayında Android 7.0 Nougat güncellemesi alarak birçok yeni özelliğe kavuşmuştu. Ülkemizde de oldukça fazla adetlerde satılan ve oldukça başarılı olarak görülen telefon sahiplerine Xiaomi’den müjdeli bir haber var. Redmi 4 model telefonlar bundan önceki dönemlerde OTA adı verilen güncellemeleri almıştı ancak Eylül ayında gelen güvenlik güncellemeleriyle birlikte telefona Android 7.1 güncellemesi gelme gereksinimi doğdu.

Geçtiğimiz günlerde test amaçlı olarak küçük bir kitleye gönderilen Xaiomi Redmi Note 4 Android 7.1 güncellemesi kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi ve iyi geri bildirimler alındı. Xiaomi’de bu durumdan yola çıkarak son testleri de tamamlayıp tüm Xaiomi Redmi 4, Redmi 4X ve Redmi 4A modellerinde bu güncellemeyi getirmeye hazırlanıyor. Güncellemenin telefonunuza gelip gelmediğini kontrol etmek için Ayarlar bölümünden Cihaz hakkında ve sonrasında yazılım güncelleme bölümünden güncellemeyi denetleyebilirsiniz.

GÜNCELLEME HAKKINDA TEKNİK BİLGİLER

MIUI 8.5.4.0.NAMMIED adı verilen güncellemenin boyutu ise 1.3 GB. Bu güncelleme sonrasında yapılan yükleme işlemi tamamlandığında Remi 4 telefonlarının güncel mobil işletim sistemi versiyonu Android sürüm 7.1.2 N2G47H olacaktır. Güncelleme sayesinde hız, performans ve güvenlik konularında değişiklikler olacağı tahmin ediliyor. Eğer siz de bir Redmi Note 4, Redmi 4X ve Redmi 4A veya Redmi 4 akıllı telefonlarından birine sahipseniz ve bu güncellemeyi telefonunuza yüklediyseniz kullanım hakkındaki yorumlarınızı, hız durumlarını ve değerlendirmelerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın