Yeni Kingston 1 TB SSD Disk İncelemesi


Kingston KC2500 model 1 TB SSD satışa çıktı. SSD disklerin klasik HDD disklere göre çok daha az ısınan çok daha hızlı ve yüksek performanslı oldukları ve daha uzun ömürlü oldukları gerçeği göz önüne alındığında gerek masa üstü PC için gerekse diz üstü PC için SSD disk satın almak en iyi tercih olacaktır. Bu noktada en iyi SSD disk hangisi diye merak edenlere cevap olarak Kingston önerilebilir. Çok değerli verilerinizin, klasik HDD ile birden çökmesi ihtimali SSD diskler için geçerli değil. Çünkü mekanik diskli HDD belli bir zaman sonra teklemeye başlar. Ama SSD diskler için böyle mekanik parçalar olmadığı için çok daha avantajlı görünüyorlar. 1 TB SSD diskin Kingston markası taşıması 1 TB SSD disk Fiyatının da 217 dolar olması bu diskleri tercih etme nedenidir.

 

 

 

Kingston 1 TB SSD Disk Hızı

 

 

 

 

Kingston daha önce KC200 modelini de üretti ve bu SSD disk hızı saniyede 2.9 GB veri yazma hızına sahipti. Daha sonra KC2000 modeli çıktı ve bu model de saniyede 3.2 GB yazma hızına erişti. Fakat hız artışı sürekli talep edildiği için bu kez KC 2500 isimli yeni bir model daha üretildi. Bu disk saniyede 3.5 GB yazma hızına erişebiliyor.

 

 

 

Yeni Kingston 1 TB SSD Disk Acronis True Image için paketlenmiş bir anahtarla birlikte geliyor, böylece mevcut depolama çözümünüzü bu paketle kolayca değiştirebilirsiniz. 5 yıl garanti süresinin olması ve 2 TB SSD disk seçeneğinin de olması müşterilerin gönlüne su serpecek. Gerçek şu ki ambalajı pek de markasını temsil etmeyecek kadar kötü olsa da bu kadar kusura da göz yumulabilir. 2 TB SSD disk fiyatı da 422 dolar olarak belirlendi. Ancak yazma hızı saniyede 2.9 GB seviyededir. Bu disk CrystalDiskMark yazılımı tarafından test edildi. Bu denetlemeyi yapan yazılımı da Japon bir mühendis olan Hiyohiyo tarafından kodlandı ve son derece güvenilir bir yazılım olarak, büyük SSD üretici firmaların itibar ederek kullandığı bir yazılımdır.

 

 

 

Kingston KC2500 model 1 TB SSD tercih etme nedenlerine baktığımızda, PC performansını çok arttıran bir disk, uzun ömürlü ve ve yüksek performansını en az 5 yıl devam ettirebiliyor. Yazma ve okuma performansı da diğer rakip disklerle karşılaştırıldığında gerçekten büyük avantajlar sunuyor. SSD disk almayı düşünüyorsanız Kingston KC2500 model 1 TB SSD ilk tercihiniz olmalı.

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tens Master Fiziksel Tedavi Cihazı

Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Enstitüsü tarafından test edilen cihaz olma özelliğine sahip olan Rosio Tens Master, …