1000 TL’nin Altında Satılan En İyi Akıllı Telefonlar

Günümüzde akıllı telefonların artık ufak bir servet fiyatında olmasıyla birlikte kullanıcılar daha ucuz akıllı telefonlara yöneliyor. Biz de sizler için 1000 TL’ye alınabilecek en iyi telefonları listeledik.


Özellikle ülkemizde akıllı telefonlardan alınan vergilerin arttırılmasıyla birlikte orta seviye akıllı telefonların fiyatı neredeyse üst seviye modellerin fiyatları 1.500 TL ile 2.000 TL’ye ilerlemiş durumda. Üst seviye akıllı telefon fiyatları ise 4.000 TL’yi aşıp 6.000 TL’ye ulaşmış durumda. Akıllı telefonlara 6.000 TL vermek istemeyenler için 1000 TL altı en iyi akıllı telefonlar.

Motorola Moto G5S Plus

Ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan Motorola markası özellikle Lenovo tarafından satın alındıktan sonra giriş ve orta seviye akıllı telefonlar üretmeye başlayan Motorola’nın Moto G5S Plus modeli en iyi bütçe dostu akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor. 5.5 inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip olan Motorola MotoG5S Plus modeli 13 megapiksel çözünürlüğünde ana kamera ve 3.000 mAh kapasiteli batarya ile geliyor. Qualcomm’un orta seviyeli işletimcisi olan Snapdragon 625 işlemciden güç alan Motorola’nın G5S Plus modeli Android 7.1 Nougat işletim sistemiyle birlikte geliyor.

Nokia 6

Nokia’nın artık yoluna Android işletim sistemiyle birlikte devam edeceğini açıklamasının ardından tanıttığı modellerinden birisi olan Nokia 6 uygun fiyat etiketine sahip olması ve güçlü özellikler sunmasıyla dikkat çekiyor. Motorola’nun G5S Plus modeliyle aynı özelliklere sahip olan ve buna ek NFC özelliğine de sahip olan Nokia 6 modeli ses kalitesiyle de dikkat çekiyor. Ana kamerasında 16 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera bulunduran Nokia 6 işlemci olarak Snapdragon 625 işlemciden daha düşük bir işlemci olan Snapdragon 430 işlemci kullanıyor.

Alcatel Idol 5S

Ülkemizde yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan Alcatel’in giriş seviyesi akıllı telefonu AlcatelIdol 5S modeli sahip olduğu güçlü özelliklerle ve düşük fiyatıyla dikkat çekiyor. 5.2 inç büyüklüğünde 1080 piksel Full HD ekranla gelen AlcatelIdol 5S modeli Android 7 Nougat işletim sistemiyle birlikte geliyor.

ZTE Blade V8 Pro

Önemli ağ teknoloji markalarından birisi olan ZTE akıllı telefon pazarına da giriş yapmıştı. Giriş seviyesi modeli olan BladeV8 Pro giriş seviyesi modelleri arasında adını en üst yerlere yazdırıyor. 5.5. inç büyüklüğünde 1080 piksel Full HD ekranla birlikte gelen ZTE Blade V8 modeli ayrıca sahip olduğu çift ana kamera ile de dikkat çekiyor. Gücünü Qualcomm’un orta seviye işlemcisi olan Snapdragon 625 işlemcisinden alan Blade V8 ayrıca Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle geliyor. Ayrıca Blade V8 sahip olduğu NFC çipiyle birlikte Android Pay’i destekleyen Blade V8 giriş seviyesi modeller arasında oldukça dikkat çekici bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei Honor 6X

Çin’in yükselen akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Huawei üst seviye akıllı telefonlarıyla büyük bir beğeni kazanırken giriş seviyesi akıllı telefonlarıyla da kullanıcılar tarafından beğeniliyor. Giriş seviyesi akıllı telefonlar arasında en çok beğenilen model olan HuaweiHonor 6X şık tasarımıyla dikkat çekiyor. Orta ve üst seviye akıllı telefonlarda görmeye alışkın olduğumuz metal tasarımı giriş seviyesi modellerine getiren HuaweiHonor 6X özelliklerine bakıldığında ZTE’ninBlade V8 modeliyle büyük bir benzerlik taşıyor.

ZTE Blade Z Max

6 inç büyüklüğünde Full HD bir ekranla gelen ZTE’nin Blade Z Max modeli çift kamerasıyla etkileyici bir kamera performansı sunuyor. 4.080 mAh kapasiteli devasa bataryasıyla kullanıcıların batarya sıkıntısından kurtarmak isteyen ZTE Blade Z Max modeli gücünü Snapdragon 435 işlemciden alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın